Shutterstock 208390198

Sprawozdanie z egzaminu dojrzałości 2016

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała szczegółowy raport o Maturze 2016. Zawiera on nie tylko ogólne zestawienie, dotyczące zdających, wyborów przedmiotów, wyników, ale także komentarz do zadań z arkuszy każdego z przedmiotów.

Do egzaminów w maju 2016 roku przystąpiło 258 372 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, w tym 170 158 osób z liceów ogólnokształcących i 88 214 osób z techników, w sesji poprawkowej w sierpniu 2016 zdawało 45 903 absolwentów. Wszyscy obowiązkowo zdawali język polski (egzamin pisemny i ustny), matematykę (egzamin pisemny), język obcy nowożytny (egzamin pisemny i ustny). Prawie 90% wybrało jako język obcy -język angielski. Tegoroczni absolwenci obowiązkowo przystępowali do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, ponadto mogli przystąpić do egzaminu z 5 kolejnych przedmiotów dodatkowych. Oprócz języka angielskiego, który też mógł być zdawany na poziomie rozszerzonym jako przedmiot dodatkowy, największą popularnością cieszyły się: geografia, biologia, chemia i wiedza o społeczeństwie. Wybór przedmiotów dodatkowych był najczęściej związany z wymaganiami rekrutacyjnymi uczelni wyższych.

Największy odsetek sukcesów - 82% osiągnęli uczniowie w województwach lubuskim, małopolskim i mazowieckim.

Szczegółowe informacje można zobaczyć w Sprawozdanie z egzaminu maturalnego 2016

Załóż darmowe konto

W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

Rozumiem