Unia Europejska
Lipcowa promocja szkoleń

7 ważnych szkoleń dla matematyków

Choć matematyka nosi w pełni zasłużone miano królowej nauk, wielu uczniów miewa problemy z jej nauką, uważając ją za przedmiot trudny i niewdzięczny. Aby przekonać ich do zmiany zdania, warto wprowadzić na zajęciach ciekawe techniki i metody wspierające aktywną naukę. Dzięki nim uczniowie będą uczestniczyć w Twoich lekcjach z przyjemnością i trwale przyswoją wiedzę.

Innowacyjny nauczyciel matematyki – sprawdzone pomysły, dzięki którym uatrakcyjnisz matmę

Ocena: 5,6/6

Opinie:

Prowadzący zaangażowany i konkretny. Przykłady zabaw do wykorzystania na zajęciach z młodszymi klasami super.
Marlena D.
Podobały mi się propozycje gier i zadań edukacyjnych.
Joanna W.

Szkolenia Ireneusza Czyżewskiego cieszą się ogromną popularnością - autor dzieli się z uczestnikami bogatym doświadczeniem z ponad 3 dekad pracy dydaktycznej, a jego pomysły na ciekawe lekcje matematyki sprawdzają się bez pudła. Gry, zabawy i ćwiczenia realizowane z zastosowaniem narzędzi nowych technologii mają atrakcyjną dla uczniów formę, umożliwiając jednocześnie praktyczny trening zastosowania umiejętności matematycznych.

Sprawdź: Innowacyjny nauczyciel matematyki

Pokochać matematykę: sekret ćwiczeń z matematyki, które uczynią ten przedmiot łatwym, prostym i przyjemnym

Ocena: 5,6/6

Opinie:

Upewniło mnie w przekonaniu, że dobrze podchodzę bardzo indywidualnie do ucznia. I, że moje taktyki są poprawne i nie tylko "moje" :)
Adamczewska M.
Bardzo świetny webinar. Cudowne wskazówki - bardzo cenne. Można by było Pana słuchać jeszcze wiele godzin.
Michalina K.

Nauka poprzez zabawę to najskuteczniejszy sposób przekazywania wiedzy - zwłaszcza wśród uczniów szkół podstawowych, którzy zachęceni ciekawą formą zajęć z zapałem angażują się w zajęcia, a materiał sam “wchodzi” do głów. Ćwiczenia zaprezentowane na szkoleniu pokazują im, że wiedza matematyczna przydaje się nie tylko na sprawdzianach: rozwiązywanie zadań uczy logicznego myślenia, wnioskowania i planowania.

Sprawdź: Pokochać matematykę

Jak uczyć matmy, by była zrozumiała dla uczniów – poznaj 7 sprawdzonych sposobów

Ireneusz Czyżewski wprowadza uczestników szkolenia w arkana neuronauki, wyjaśniając mechanizm działania stanu alfa i jego roli w efektywnym przyswajaniu wiadomości. Podczas webinaru dowiesz się także, jak rozwijać umiejętności matematyczne u uczniów na różnych poziomach zaawansowania i jak odpowiednio ich motywować poprzez docenianie postępów.

Sprawdź: Jak uczyć matmy, by była zrozumiała dla uczniów?

Matematyka jest wszędzie. Jak przywrócić pasję do matematyki w szkole?

Ocena: 5,7/6

Opinie:

Najbardziej podobało mi się, że prowadząca podawała wiele ciekawych przykładów możliwych do zastosowania w praktyce.
Anna S.
Dużo przykładów praktycznego zastosowania matematyki...Bardzo duża wiedza osoby prowadzącej, widać że Pani jest pasjonatką matematyki i super nauczycielem.
Aneta K.
Justyna Klimczyk - pedagog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w nauczaniu matematyki - dzieli się z uczestnikami webinaru swoimi sprawdzonymi patentami na “odczarowanie” często nielubianego przez uczniów przedmiotu. Odwołania do sytuacji z codziennego życia, mechanizm grywalizacji, narzędzia TiK - to tylko niektóre z metod i technik, które z łatwością wdrożysz na prowadzonych przez siebie lekcjach.

Sprawdź: Jak przywrócić pasję do matematyki w szkole

Jak efektywnie stosować myślenie wizualne w nauczaniu matematyki?

Ocena: 5,6/6

Opinie:

Świetne pomysły na wizualizację w matematyce, rewelacyjnie poprowadzony webinar.
Anna Ć.
Cudowny czas, wyczerpany temat.
Agnieszka T.

Myślenie wizualne przynosi doskonałe efekty w nauce matematyki - dziedzinie, której treść z powodzeniem można przedstawić graficznie. Uczestnicząc w webinarze dowiesz się, jak wykorzystać myślenie wizualne podczas lekcji matematyki w szkołach podstawowych, jakie metody tworzenia notatek wizualnych zaproponować uczniom i jakie materiały dydaktyczne można przygotować tą metodą. Duża część zawartości szkolenia to materiał oryginalny, niepublikowany dotąd w innych miejscach.

Sprawdź: Jak efektywnie stosować myślenie wizualne w nauczaniu matematyki?

Narzędzia wspomagające efektywne uczenie się matematyki w klasach 1-3

Ocena: 5,8/6

Opinie:
Kreatywność , merytoryczność, znajomość tematu prowadzącej.
Justyna B.
Super pomysły na zajęcia, ciekawe i kreatywne.
Rafał R.

Nowe technologie i narzędzia TiK otwierają przed nauczycielami szerokie możliwości w zakresie angażowania uczniów do aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Prowadząca szkolenie omawia tę kwestię w odniesieniu do nauczania początkowego: z webinaru dowiesz się, jak wykorzystać na swoich lekcjach internetowe serwisy edukacyjne udostępniające manipulatory i ćwiczenia interaktywne, a także karty pracy. Wśród omawianych metod znajdują się także grywalizacja i metoda stacji zadaniowych.

Sprawdź: Narzędzia wspomagające efektywne uczenie się matematyki w klasach 1-3

Jak oswoić uczniów z zadaniami tekstowymi?

Matematyczne zadania tekstowe to pięta Achillesowa niejednego ucznia - ale z technikami zaprezentowanymi przez Ireneusza Czyżewskiego szybko okaże się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują! Szkolenie zawiera wiele cennych wskazówek na temat prezentacji treści zadań w sposób zrozumiały i czytelny dla uczniów, a także sposoby na zmotywowanie ich do samodzielnej pracy na lekcjach i w domu.

Sprawdź: Jak oswoić uczniów z zadaniami tekstowymi?

ED
Edumaster
03.04.2024