Unia Europejska
Wszystkie szkolenia za darmo!

7 ważnych szkoleń dla nauczycieli języka polskiego

Szkolenia dla polonistów - Top 7 Edumaster

Jak skutecznie zachęcić uczniów do czytania lektur, rozbudzić w nich miłość do literatury i realnie zaangażować do aktywności na zajęciach? Sprawdź szczęśliwą siódemkę szkoleń Edumaster dla polonistów!

Niekonwencjonalne metody powtarzania materiału

Nauka metodą “zapamiętać-zaliczyć-zapomnieć”, choć popularna wśród uczniów, nie przynosi zadowalających efektów w postaci trwałego przyswojenia materiału. Dużo bardziej skuteczne, a przy tym ciekawsze, są nietypowe metody powtarzania informacji zaprezentowane na webinarze: mnemotechniki, nauka z wykorzystaniem narzędzi TiK i inne patenty Agaty Karolczyk-Kozyry z pewnością przypadną do gustu Twoim uczniom.

Sprawdź: Niekonwencjonalne metody powtarzania materiału

Jak uczyć o poezji, by stała się zrozumiała i bliska uczniom?

Zainteresowanie uczniów literaturą i zachęcenie ich do regularnego czytania to jedno z najtrudniejszych wyzwań stojących przed polonistami - tym bardziej w przypadku poezji, której lektura wymaga odpowiedniego przygotowania. Samanta Dryja-Zabielska przedstawia tę kwestię z zupełnie nowej perspektywy: szkolenie pokaże Ci, jak rozmawiać z uczniami o analizie i interpretacji poezji, by pomóc im znajdować w wierszach odbicie własnych przeżyć i emocji.

Sprawdź: Jak uczyć o poezji, by stała się zrozumiała i bliska uczniom?

7 skutecznych technik, dzięki którym Twoi uczniowie pokochają czytanie lektur szkolnych

Czy w erze ogólnodostępnych streszczeń, bryków i ekranizacji lektur zachęcenie uczniów do czytania pełnych książek jest jeszcze możliwe? Jak najbardziej! Uczestnicząc w szkoleniu dowiesz się, jak realnie zainteresować uczniów lekturami i nauczyć ich świadomie, wnikliwie czytać omawiane teksty.

Sprawdź: 7 skutecznych technik, dzięki którym Twoi uczniowie pokochają czytanie lektur szkolnych

Nie taka straszna lektura szkolna – kreatywne pomysły na pracę z lekturą

Nasza kolejna propozycja także poświęcona jest lekturom: Agata Karolczyk-Kozyra udowadnia, że nawet najtrudniejsze tytuły da się oswoić. Techniki takie, jak przekład intersemiotyczny, praca metodą projektu czy metoda LEGO LOGOS stymulują naturalną kreatywność młodych ludzi i inspirują ich do bliższego zapoznania się z niezachęcającymi wcześniej lekturami.

Sprawdź: Nie taka straszna lektura szkolna – kreatywne pomysły na pracę z lekturą

7 sprawdzonych patentów na to, by Twoi uczniowie porzucili bryki i zaczęli z przyjemnością czytać lektury

Pomysłów na zmotywowanie uczniów do czytania lektur nigdy dość - Mariola Kędzierska wyjaśnia, jak dokonać tego bez zmuszania, presji i nudy. Praktyczne wskazówki i autentyczne przykłady z życia zawodowego prowadzącej wzbogacą Twój warsztat dydaktyczny i łatwo dadzą się dostosować do realiów prowadzonych przez Ciebie klas.

Sprawdź: 7 sprawdzonych patentów na to, by Twoi uczniowie porzucili bryki i zaczęli z przyjemnością czytać lektury

O rozwijaniu skrzydeł - czyli jak pracować z tekstem literackim, aby uczeń odnalazł w nim siebie?

Zapoznaj się ze szkoleniem Anny Dragan i pokaż swoim uczniom, dlaczego warto czytać! Prowadząca webinar wskazuje przyczyny współczesnej niechęci dzieci i młodzieży do literatury oraz sposoby na odwrócenie tego trendu. Dużą zaletą materiału jest jego unikalność - prowadząca prezentuje autorskie metody pracy z tekstami literackimi, których skuteczność została wielokrotnie sprawdzona w praktyce.

Sprawdź: Jak pracować z tekstem literackim, aby uczeń odnalazł w nim siebie?

Złap oddech, Polonisto! - garść pomysłów na oddanie lekcji uczniom

Zwiększanie autonomii uczniów to obecnie jeden z najmocniejszych trendów w świecie edukacji i skuteczny sposób na zaangażowanie młodych ludzi do aktywnego poszukiwania wiedzy. Mariola Kędzierska prezentuje zestaw technik i metod służących temu celowi: zastosowanie ich pozwoli Ci przekazać inicjatywę na lekcjach języka polskiego w ręce uczniów, samemu przechodząc do roli przewodnika i doradcy.

Sprawdź: Garść pomysłów na oddanie lekcji uczniom

ED
Edumaster
04.04.2024