Unia Europejska
Nowe darmowe webinary
KONFERENCJA ONLINE

Edukacja włączająca

środa, 6 marca 2024

Zapraszamy na darmową konferencję dla nauczycieli!

Czekają na Was 3 znakomite prelekcje oraz możliwość zakupu zaświadczenia z każdego spotkania!

Bezpłatny
udział

Udział w konferencji jest całkowicie darmowy. Wystarczy założyć konto na naszej platformie i zapisać się na konferencję.

Prelegenci
praktycy

Prelekcje online poprowadzą osoby, które posiadają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy z uczniami.

Kompleksowe
podejście

Konferencja łączy niezbędną dla nauczyciela teorię z praktycznymi przykładami i zaspokoi oczekiwania nauczycieli pracujących z uczniami w różnym wieku.

Zapraszamy na darmową konferencję dla nauczycieli!

Czekają na Was 3 znakomite prelekcje oraz możliwość zakupu zaświadczenia z każdego spotkania!

We wrześniu 2022 roku w szkołach wprowadzono zmiany w obszarze edukacji włączającej i wprowadzono nowe standardy w zakresie zatrudniania specjalistów.

W obliczu tych zmian szkoły stanęły przed licznymi wyzwaniami: brakiem specjalistów,  brakiem wiedzy na temat organizacji kształcenia specjalnego w szkole, koniecznością nowego spojrzenia na pracę w grupie.

Podczas konferencji wysłuchacie 3 ekspertek, które podpowiedzą Wam - w oparciu o własne doświadczenie - jak na co dzień radzić sobie z tymi problemami. Będę miały też dla Was szereg dobrych praktyk i gotowych wzorców do wdrożenia.

15:30, Magdalena Mazur

Edukacja włączająca - niezbędne formalności, o których musisz pamiętać

Konferencję zaczniemy od tematu związanego z formalnościami i dokumentacją. Omówi go  Magdalena Mazur, dyrektorka Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie.

17:30, Halina Firlit

Edukacja włączająca - kluczowe zagadnienia okiem praktyka

W czasie drugiego wystąpienia, które poprowadzi Halina Firlit, pedagog specjalny, dowiecie się, dlaczego inkluzję promuje się jako kierunek zmian w edukacji i czym różni się ona od modelu integracyjnego.

Prowadząca opowie, jakie są zadania pedagoga specjalnego i jak organizować pracę z grupą zróżnicowaną. Podzieli się również wskazówkami na temat uczenia się we współpracy i indywidualizacji pracy z uczniem z SPE.

19:30, Anna Bielak-Bajda

Indywidualizacja procesu kształcenia w edukacji włączającej - sprawdzone metody

Spotkanie trzecie będzie mocno praktyczne.  Podczas szkolenia prowadząca opowie, jak powinna wyglądać organizacja pracy i jak dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów, by umożliwić im optymalny rozwój. Uczestnicy dowiedzą się, jak wspierać ucznia z ASD na lekcji, jak dostosowywać wymagania edukacyjne, jakie działania w ramach indywidualizacji zaleca się w przypadku uczniów z ASD.

Zapraszamy!