Unia Europejska
Nowe darmowe webinary
Konferencja online

Higiena psychiczna nauczyciela

Jak radzić sobie ze stresem, zapobiegać wypaleniu zawodowemu i oddzielić pracę od życia osobistego?

Darmowa konferencja dla nauczycieli
3 prelekcje, panel dyskusyjny, możliwość zakupu zaświadczenia z każdego spotkania!

Zakończona

Bezpłatny
udział

Udział w konferencji jest całkowicie darmowy. Wystarczy założyć konto na naszej platformie i zapisać się na konferencję.

Prelegenci
praktycy

Prelekcje online poprowadzą osoby, które posiadają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy z uczniami.

Kompleksowe
podejście

Konferencja łączy niezbędną dla nauczyciela teorię z praktycznymi przykładami i zaspokoi oczekiwania nauczycieli pracujących z uczniami w różnym wieku.

Higiena psychiczna w pracy nauczyciela to kwestia trudna do przecenienia. W końcu nauczyciele to grupa zawodowa wyjątkowo narażona na stres i wypalenie zawodowe. Higiena psychiczna jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia psychicznego i zbudowania odpowiedniej odporności na stres. Jak to zrobić?

Podczas naszej konferencji specjalistki wyposażą Cię w narzędzia, dzięki którym zadbasz o zaspokajanie swoich potrzeb i zapobiegniesz wypaleniu zawodowemu. Jako uczestnik nie tylko zapoznasz się z perspektywą osób z wieloletnim doświadczeniem w branży edukacyjnej, ale też zdobędziesz praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat „work-life balance” i nauczysz się umiejętności planowania w kontekście dysponowania swoją energią.

Konferencja podzielona będzie na 3 wystąpienia i panel dyskusyjny.

Wypalenie zawodowe - jak daleko Ci do psychofizycznego zdrowia z miejsca, w którym jesteś

Marcelina Wnęk, godz. 10:00

Szkolenie dotknie ważkiego problemu wypalenia zawodowego wśród nauczycieli oraz troski o zdrowie psycho-emocjonalne jako elementu prewencyjnego i wspierającego rekonwalescencję. 

Uczestnicy szkolenia poznają psychosomatyczne symptomy wypalenia zawodowego i praktyczne rozwiązania pozwalające się przed nimi chronić. Dowiedzą się, jak zachować higienę psychiczną i dbać o poczucie własnego dobrostanu, a także jak zaznaczać i egzekwować własne granice. Nauczą się także identyfikować czynniki chroniące i czynniki ryzyka we własnej pracy zawodowej i życiu osobistym.

Między misją a realizmem. Jak zachować pasję i zaangażowanie pomimo niełatwej rzeczywistości? Elementy psychologii pozytywnej

Joanna Nienałtowska-Padło, godz. 11:10

Celem szkolenia Joanny Nienałtowskiej-Padło będzie przedstawienie podstawowej wiedzy dotyczącej rozwoju osobistego w oparciu o wybrane zagadnienia psychologii pozytywnej.

Rozwój osobisty to ważne zagadnienie dla każdego z nas. Bez względu na to, czy działamy przy tablicy, czy w zaciszu gabinetu, czy zarządzamy zespołem, czy może wspieramy innych dorosłych - "pracujemy sobą", jesteśmy narzędziem własnej pracy. Właśnie dlatego dbałość o siebie we wszystkich aspektach funkcjonowania, umiejętność budowania relacji z innymi i staranie się o względną równowagę między nami a światem są tak istotne w kontekście zawodu "pomagacza". 

Podczas tego wystąpienia uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę na temat wybranych zjawisk i procesów psychologicznych związanych z postawami życiowymi, budowaniem relacji, a także z przeciwdziałaniem stresowi i wypaleniu zawodowemu. Poznasz punkt widzenia psychologii pozytywnej, związany ze stylem wyjaśniania zdarzeń życiowych. Usłyszysz też kilka słów na temat znaczenia i roli wybranych zasobów osobistych oraz pogłębisz własną refleksyjność, w powiązaniu z rozwojem zarówno osobistym, jak i zawodowym. 

Jak po 30 latach w zawodzie nauczyciela zachować entuzjazm do pracy?

Halina Firlit, godz. 12:20

Halina Firlit przygotowała dla uczestników konferencji studium przypadku nauczyciela-wychowawcy z 30-letnim doświadczeniem, który uniknął wypalenia i nadal jest pasjonatem swojego zawodu.

W ramach dzielenia się dobrymi praktykami poznasz ciekawe propozycje projektów zrealizowanych wspólnie z uczniami. Dowiesz się także skąd czerpać satysfakcję i energię do pracy. 

Panel dyskusyjny

Magdalena Mazur, godz. 13:30

Magdalena Mazur poprowadzi panel dyskusyjny, w którym wezmą udział wszystkie trenerki.

Zakończenie: ok. godz. 15:00.

Tematy

25 Sobota
10:00
Marcelina Wnęk
M. Wnęk
Wypalenie zawodowe - jak daleko Ci do psychofizycznego zdrowia z miejsca, w którym jesteś
25 Sobota
11:10
Joanna Nienałtowska-Padło
J. Nienałtowska-Padło
Między misją a realizmem. Jak zachować pasję i zaangażowanie pomimo niełatwej rzeczywistości? Elementy psychologii pozytywnej
25 Sobota
12:20
Halina Firlit
H. Firlit
Jak po 30 latach w zawodzie nauczyciela zachować entuzjazm do pracy?