Unia Europejska
Darmowe retransmisje i webinary
Zofia Przystup

Zofia Przystup

Superbelfer RP, polonistka, nauczycielka historii, WOS, terapeutka pedagogiczna z wieloletnim doświadczeniem.

Superbelfer RP, polonistka, nauczycielka historii, WOS, terapeutka pedagogiczna
z ponadtrzydziestoletnim stażem, trenerka liderów edukacji, trenerka „Kreatywnego Umysłu”, liderka oceniania kształtującego w szkole, ambasadorka Wiosny Edukacji, menadżer oświaty, współautorka materiałów szkoleniowych dla nauczycieli, wychowawców i dyrektorów, prelegentka na ogólnopolskich konferencjach i kongresach, realizatorka licznych projektów edukacyjnych. Jej szkolne specjalizacje to: kompetencje, ocenianie wspierające, sposoby na aktywne, angażujące i niestandardowe lekcje.

Pracuje bez ocen cyfrowych, zgodnie z ideą oceniania kształtującego według programu autorskiego z języka polskiego „Uwolnij umysł” dla II etapu edukacyjnego. Jest współautorką innowacji: „OK zeszyt” i „Od pisania i czytania do wychowania”. Opisuje to na blogu „Okiem i piórem belferki” https://okiemipiorembelferki.pl/ oraz w postach na Facebooku i Instagramie pod tą samą nazwą.

Według badania FRIS jest wizjonerką indywidualistką, ale nie poprzestaje na wizji. Działa i wciela w życie ideały szkoły opartej na relacji i wzajemnym szacunku. Jej raj to uprawianie czytania w ogrodzie. Poza tym jest szczęśliwą żoną, matką trojga dzieci, babcią, ma w domu dwa zwierzaki.

Doświadczenie

  • nauczycielka języka polskiego, historii i WOS
  • terapeutka pedagogiczna z wieloletnim stażem
  • trenerka liderów edukacji
  • współautorka materiałów szkoleniowych dla nauczycieli, wychowawców i dyrektorów
  • realizatorka licznych projektów edukacyjnych
  • ambasadorka Wiosny Edukacji