Unia Europejska
Wszystkie szkolenia za darmo!

10 ważnych szkoleń z zakresu edukacji przedszkolnej

Terapia ręki w przedszkolu i szkole - ćwiczenia i zabawy

Ocena: 5,6/6

Opinie:

Sposób prowadzenia poparty realnymi zadaniami ,wątki realnej pracy z dziećmi, a nie tylko odczytanie slajdów.

Anna G.

Głos i tempo prowadzenia Pani Anny, uwielbiam jej webinary - zawsze przygotowana z praktycznymi rozwiązaniami i ogromem wiedzy.

Katarzyna W.

Prowadząca szkolenie wyjaśnia zależność między sprawnością grafomotoryczną oraz integracją sensoryczną, wskazuje objawy nieprawidłowego napięcia mięśniowego i jego znaczenie dla przebiegu rozwoju małej motoryki. Najważniejszą częścią szkolenia są informacje praktyczne - uczestnicząc w webinarze poznasz wiele ćwiczeń, zabaw i wskazówek do prowadzenia terapii ręki, które wykorzystasz we własnej pracy zawodowej.

Sprawdź: Terapia ręki w przedszkolu i szkole

Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu

Ocena: 5,7/6

Opinie:

Kompetentna Pani prowadząca, dużo przykładów, bardzo fajnie się słuchało

Anita F.

Bardzo przydatne, praktyczne wskazówki. Angażujący i aktywizujący sposób przekazywania wiedzy. Pani prowadząca szkolenie jest do tego stworzona.

Katarzyna K.

Każdy nauczyciel w swojej praktyce zawodowej wielokrotnie styka się z trudnymi zachowaniami swoich podopiecznych. Agresja, napady złości, odmowa wykonywania poleceń utrudniają efektywną komunikację z dzieckiem i dezorganizują funkcjonowanie całej grupy. Metoda pozytywnej dyscypliny pozwala skutecznie radzić sobie z problemami w tym obszarze, a prezentowane szkolenie pomoże Ci wprowadzić ją na prowadzonych zajęciach.

Sprawdź: Pozytywna dyscyplina w przedszkolu

Zabawy wyciszające dla przedszkolaków

Skoro o dyscyplinie mowa - jednym z najbardziej skutecznych sposobów na opanowanie grupy niesfornych przedszkolaków są zabawy wyciszające, które sprawiają dzieciom mnóstwo frajdy, a jednocześnie skłaniają je do relaksu i kojącego ograniczenia aktywności. Prowadząca webinar prezentuje wiele praktycznych zabaw, które z łatwością zastosujesz w praktyce.

Sprawdź: Pomysły na fajne zabawy wyciszające dla przedszkolaków

Gry i zabawy z elementami terapii SI, które warto wykorzystać podczas zajęć w przedszkolu

Ocena: 5,6/6

Opinie:

Szkole przedstawione w bardzo profesjonalny sposób .Metody omówione na szkoleniu bardzo przydatne w pracy nauczyciela.

Agnieszka W.

Wielość przykładów, metod pracy, przygotowanie środków dydaktycznych.

Agnieszka J.

Zaburzenia sensoryczne u dziecka przekładają się na wiele obszarów jego funkcjonowania: od motoryki, przez umiejętność koncentracji i przyswajania wiedzy, aż po rozwój emocjonalny i budowę relacji. Zaburzenia te diagnozowane są u coraz większej liczby dzieci, dlatego nauczyciel wychowania przedszkolnego musi posiadać wiedzę na ten temat. Szkolenie dr Marty Koplejewskiej dostarczy Ci niezbędnych informacji w tym zakresie; poznasz także praktyczne ćwiczenia wspierające terapię SI.

Sprawdź: Gry i zabawy z elementami terapii SI

Jak wprowadzić przedszkolaki w świat czytania i pisania?

Ocena: 5,5/6

Opinie:

Przykłady ciekawych zabaw. Cała prezentacja wiadomości na temat czytania oraz piękne wypowiadanie się.

Małgorzata G.

Wspaniałe szkolenie. Co za cudowna, miła, sympatyczna i ciepła osoba z tej Pani? Ogromna wiedza praktyczna. Właśnie takich szkoleń poszukiwałam. Pomocne przykłady, które od jutra mogę zastosować w swojej pracy, a nie jakaś nudna teoria.
Katarzyna W.

Wiedza zdobyta dzięki szkoleniu pomoże Ci przygotować swoich podopiecznych do szkolnej nauki pisania i czytania. Prowadząca wyjaśnia, jak zmotywować dzieci do zapoznania się z literami i jakie techniki stosować, by nauka była dla nich przyjemna. Treść szkolenia obejmuje także prawną obudowę omawianego tematu.

Sprawdź: Jak wprowadzić przedszkolaki w świat czytania i pisania?

Matematyka na wesoło w przedszkolu – pomysły na zabawy do wdrożenia od zaraz

Ocena: 5,6/6

Opinie:

Praktyczne i ciekawe rozwiązania, dużo pomysłów. Bardzo czytelny przekaz.

Marta S.

Wiedza i doświadczenie prowadzącej, sposób przedstawienia praktycznych metod pracy.

Ewa G.

Wiedza matematyczna zdobyta w przedszkolu jest podstawą do nauki tego przedmiotu w szkole, dlatego warto przekazywać ją dzieciom w możliwie najbardziej skuteczny sposób. Kilkulatki najbardziej efektywnie uczą się poprzez zabawę - a podczas szkolenia poznasz różnorodne gry, ćwiczenia i zadania, które w prosty i przyjemny sposób przybliżą dzieciom podstawy myślenia operacyjnego oraz operacji konkretnych.

Sprawdź: Matematyka na wesoło w przedszkolu 

Trudności w adaptacji w przedszkolu dzieci ze spektrum autyzmu i ADHD

Ocena: 5,7/6

Opinie:

Konkretne, rzeczowe wiadomości. Super prowadząca. Filmiki związane z tematem pomocne w utrwaleniu przekazywanych treści.

Katarzyna K.

To było nie tylko merytorycznie wartościowe szkolenie, ale też poruszające. Jest Pani profesjonalistką w pełnym tego słowa znaczeniu. Wywołała Pani u mnie łzy ostatnim filmikiem.

Marzena T.

Pierwsze dni w przedszkolu to trudny okres dla każdego malucha - a dzieci w spektrum autyzmu i z ADHD mierzą się w tym czasie ze szczególnymi trudnościami. Dzięki szkoleniu dowiesz się, jak skutecznie wesprzeć je w adaptacji: poznasz techniki pracy z przedstawicielami tej grupy i sposoby ich integracji z rówieśnikami. Prowadząca omówi także zasady właściwej komunikacji z rodzicami.

Sprawdź: Trudności w adaptacji w przedszkolu dzieci ze spektrum autyzmu i ADHD

Pomysły na zajęcia i zabawy adaptacyjne w przedszkolu z praktyki wychowawcy

Ocena: 5,5/6

Opinie:

Niby człowiek to wszystko wie, ale dzisiaj zostało to uporządkowane i teraz już się nie martwię o to, jak wypadnę przed rodzicami i czy dam sobie radę z płaczącymi dziećmi.

Bożena J.

Przystępny sposób podawanych wiadomości, miły głos prowadzącej.

Agnieszka T.

Kolejna porcja praktycznych wskazówek na temat adaptacji przedszkolaków: prowadząca omawia cały proces z uwzględnieniem perspektywy wszystkich zaangażowanych w niego osób - dziecka, rodzica i nauczyciela. Materiał szczególnie polecany jest osobom zainteresowanym tematem komunikacji z rodzicami: szkolenie zawiera plan spotkania i wiele wskazówek w tym zakresie.

Sprawdź: Pomysły na zajęcia i zabawy adaptacyjne w przedszkolu 

Atrakcyjne zabawy rozwijające kompetencje emocjonalne i społeczne przedszkolaków

Ocena: 5,4/6

Opinie:

Propozycje zabaw bardzo fajne i przydatne w pracy z dziećmi.

Anna T.

Dużo praktycznych porad i propozycji zabaw, na to liczyłam :)

Urszula K.

Pobyt w przedszkolu jest dla dziecka okresem wzmożonego rozwoju emocjonalnego i społecznego - to wtedy nawiązuje pierwsze relacje koleżeńskie, uczy się samodzielności, współpracy w grupie i przestrzegania reguł. Uczestnicząc w szkoleniu poznasz wiele praktycznych ćwiczeń, zabaw i technik wspierających dzieci w tym zadaniu, a także sposobów właściwej reakcji na trudności dziecka w obszarze emocjonalno-społecznym.

Sprawdź: Atrakcyjne zabawy rozwijające kompetencje emocjonalne i społeczne przedszkolaków

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Ocena: 5,7/6

Opinie:

Przekaz w pigułce, niemęczący, jasny, klarowny, obrazowy. Prowadząca potrafi wciągnąć w słuchanie, wchodzi na bieżąco w interakcje z odbiorcami.

Joanna M.

Praktyczne przykłady i doświadczenie prowadzącej w przeprowadzaniu ćwiczeń.

Katarzyna G.

Metoda Weroniki Sherborne wspiera rozwój motoryczny, wyobraźnię przestrzenną i uczy wzajemnej współpracy w grupie. Treść szkolenia dostarczy Ci kompleksowej wiedzy na ten temat: prowadząca omawia założenia metody i prezentuje praktyczne ćwiczenia realizujące jej idee.

Sprawdź: Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - przykłady z praktyki nauczyciela

ED
Edumaster
14.03.2024