Unia Europejska
Wszystkie szkolenia za darmo!

Top Edumaster: 5 najpopularniejszych wideoszkoleń roku 2021/22

Sprawdź, które wideoszkolenia Edumaster cieszyły się największą popularnością w minionym roku szkolnym i odśwież swoją wiedzę z najbardziej interesujących Cię zagadnień!

Wideoszkolenia Edumaster - sposób na samokształcenie w wakacje

Wakacje to okres zasłużonego odpoczynku, spełniania podróżniczych marzeń i ładowania akumulatorów przed kolejnym rokiem pracy i nauki. Wielu z nas korzysta także z wolnego czasu w celu samokształcenia. Edukacyjne wideoszkolenia są ku temu doskonałym narzędziem: możesz słuchać ich w każdym miejscu i czasie - np. w drodze na urlop lub podczas relaksu w ogrodzie, odsłuchiwać nagrania z przerwami i wracać do nich dowolną liczbę razy.

W szerokiej ofercie Edumaster znajdziesz szkolenia o różnorodnej tematyce, odpowiadającej potrzebom i zainteresowaniom nauczycieli wszystkich przedmiotów i etapów edukacji, a także wszystkim innym, którzy już pracują lub będą w przyszłości pracować z dziećmi/uczniami.

Aby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy zestawienie pięciu topowych webinarów, które nasi trenerzy przeprowadzili w minionym roku szkolnym. Zawarte w nich informacje znajdują szerokie zastosowanie w pracy dydaktycznej, a elokwencja i umiejętności komunikacyjne prowadzących sprawiają, że szkolenia niezawodnie angażują uwagę słuchaczy od pierwszej do ostatniej minuty.

Uczeń niegrzeczny czy zaburzony?

Granica między niepożądanymi zachowaniami a objawami zespołu nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi jest bardzo cienka. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice często miewają problemy z identyfikacją przyczyn problematycznego zachowania dziecka, a co za tym idzie - z adekwatną reakcją i konstruktywnym rozwiązaniem sytuacji. Wideoszkolenie dr Marty Koplejewskiej wyjaśni wiele Twoich wątpliwości w tym obszarze: prowadząca omawia objawy charakterystyczne dla ADHD oraz specjalistyczne metody pracy z dziećmi przejawiającymi problematyczne zachowania.

Zobacz wideoszkolenie: Uczeń niegrzeczny czy zaburzony?

Praca z uczniem z zespołem Aspergera - to musisz wiedzieć

Dzięki szkoleniu Joanny Nienałtowskiej-Padło zyskasz kompleksową wiedzę na temat specyfiki funkcjonowania Asperdzieciaków, ich mocnych i słabszych stron w zakresie relacji społecznych, rozpoznawania i wyrażania emocji, rozwoju poznawczego, a także zbieżności i rozbieżności własnych zachowań w odniesieniu do norm świata osób neurotypowych. Uzyskane informacje pomogą Ci skutecznie porozumiewać się z uczniami z ZA, wesprzeć ich w procesie integracji z zespołem klasowym, a także efektywnie współpracować z ich rodzicami.

Zobacz wideoszkolenie: Praca z uczniem z zespołem Aspergera - to musisz wiedzieć

Najlepsze techniki pracy z uczniem ze spektrum autyzmu

Deficyty kompetencji językowych i społecznych dotyczą większości uczniów ze spektrum autyzmu, lecz nie muszą stanowić trwałej przeszkody w efektywnej komunikacji ani pracy dydaktycznej: dr Amelia Dziurda-Multan prezentuje szeroki wybór zabaw i ćwiczeń wspierających u dzieci autystycznych rozwój umiejętności komunikacji językowej i funkcjonowania w społeczeństwie.

Zobacz wideoszkolenie: Najlepsze techniki pracy z uczniem ze spektrum autyzmu

Jak radzić sobie z roszczeniowym rodzicem?

Współpraca z rodzicami to jeden z najważniejszych elementów procesu dydaktycznego, dlatego warto rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie niezależnie od nauczanego przedmiotu czy stażu pracy. Waldemar Borowski prezentuje najczęściej spotykane postawy rodziców wobec szkoły i podpowiada, jak efektywnie komunikować się z tymi, którzy wysuwają roszczenia lub wykazują przejawy agresji. Omawiane techniki przyjmowania skarg i nawiązywania dialogu pomogą Ci w konstruktywnym rozwiązywaniu trudnych, nierzadko mocno nacechowanych emocjonalnie sytuacji.

Zobacz wideoszkolenie: 7 sprawdzonych sposobów na to, jak radzić sobie z roszczeniowym rodzicem

Jak radzić sobie z agresją słowną i fizyczną u uczniów?

To kolejny temat, któremu powinien bliżej przyjrzeć się każdy nauczyciel: zachowania agresywne mogą wystąpić nawet w zgranej na co dzień grupie rówieśniczej. Wiedza zawarta w wideoszkoleniu Waldemara Borowskiego pomoże Ci zminimalizować ryzyko pojawienia się tego typu zachowań, a jeśli jednak do nich dojdzie - adekwatnie zareagować i doprowadzić do efektywnego rozwiązania problemu. Prowadzący opowie, jak odpowiednio pomóc ofiarom agresji, a także, co nie mniej ważne - dotrzeć z dialogiem do jej sprawców.

Zobacz wideoszkolenie: Jak radzić sobie z agresją słowną i fizyczną u uczniów?

ED
Edumaster
17.06.2022