Sprawdź, co wydarzyło się w branży oświatowej w minionym tygodniu!
rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23
wsparcie Warszawy dla uczniów z Ukrainy w nauce zdalnej
Nowe wyzwania w roku szkolnym 2022/23
1 września w polskich placówkach oświatowych rozpoczął się kolejny rok szkolny. Uroczysta ogólnopolska inauguracja 2022/23 odbyła się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, z udziałem ministra edukacji i nauki. Przemysław Czarnek mówił podczas uroczystości o wyzwaniach, stojących przed polskim szkolnictwem w najbliższych 10 miesiącach.
Wprowadzanie nowych technologii do szkół, wzrost nakładów finansowych na wynagrodzenia nauczycieli, kontynuacja wsparcia dla dzieci uchodźców z Ukrainy - to tylko niektóre z zadań, jakie realizowane będą w nadchodzącym roku szkolnym. Nadchodzące miesiące przyniosą także odpowiedź na pytanie, czy w roku 2022/23 ponownie zajdzie konieczność prowadzenia nauki zdalnej.
49 warszawskich punktów do nauki zdalnej dla młodych Ukraińców
Władze Warszawy we współpracy z ukraińskim ministerstwem oświaty przygotowały dla dzieci uchodźców z Ukrainy 700 ogólnodostępnych stanowisk nauki zdalnej, rozmieszczonych w 49 miejscach w całym mieście. Inicjatywa skierowana jest do uczniów, którzy nie kontynuują nauki w polskich szkołach, a ich obecne warunki pobytowe uniemożliwiają podjęcie zdalnego nauczania na własną rękę. Punkty zorganizowane dzięki pomocy finansowej UNICEF znajdują się m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, w budynku Aliorbanku przy ul. Towarowej, a także w dzielnicowych i osiedlowych bibliotekach oraz domach kultury.
Aby skorzystać z miejsca do nauki, nie trzeba dopełniać żadnych wcześniejszych formalności - wystarczy przyjść do wybranego punktu i zająć stanowisko. Lista wszystkich obiektów wraz z adresami znajduje się w serwisie internetowym Urzędu m.st. Warszawy.