Specjalna oferta dla dyrektorów
Logowanie

Prasówka #22: 24-30 sierpnia

Sprawdź, co wydarzyło się w branży oświatowej w minionym tygodniu!

  • start infolinii informacyjnej dla uczniów i studentów z Ukrainy

  • Warszawa powoła Rzecznika Praw Uczniowskich

Infolinia dla ukraińskich uczniów w Polsce

Wychodząc naprzeciw potrzebom kształcących się w Polsce obywateli Ukrainy oraz ich rodzin Ministerstwo Edukacji i Nauki uruchomiło infolinię służącą informacji na temat rozpoczęcia lub kontynuacji edukacji w naszym kraju. Projekt jest częścią realizacji założeń podpisanego 8 czerwca Memorandum o porozumieniu ws. przeciwdziałania wykluczeniu edukacyjnemu dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17 pod numerem +48 22 100 13 00. Informacje udzielane są w językach ukraińskim, rosyjskim i polskim.

Warszawa powoła Rzecznika Praw Uczniowskich

25 sierpnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie w sprawie powołania stołecznego Rzecznika Praw Uczniowskich, do którego kompetencji będzie należało m.in. informowanie uczniów o przysługujących im prawach oraz doradztwo w przypadkach ich naruszania oraz dyskryminacji.

Decyzja o powołaniu urzędu jest odpowiedzią na liczne sygnały ze strony uczniów, wykazujące przypadki nadużyć w obszarze negatywnych konsekwencji za działalność aktywistyczną. Postulat poparły także Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy, warszawscy radni, przedstawiciele środowisk oświatowych i pozarządowych. Osoba Rzecznika Praw Uczniowskich zostanie wyłoniona na drodze naboru ogłoszonego przez Urząd m.st. Warszawy.

ED
Edumaster
30.08.2022
Logotyp Fundusze Europejskie, flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotyp PARP Grupa PFT, logotyp Unia Europejska Europejskie Fundusz Rozwoju Regionalnego
© 2023 Edumaster