Unia Europejska
Nowe darmowe webinary
Zakończony
05.10.2022
10:30
206
Magdalena Mazur
M. Mazur

Wyzwania, jakie czekają na dyrektorów w nowym roku szkolnym – zmiany w przepisach, zatrudnianie specjalistów, organizacja pracy

Po szkoleniu możesz nabyć:
 • zaświadczenie MEiN
 • materiały dodatkowe
 • nagranie ze szkolenia
Zakończony

Wszystkich dyrektorów zapraszamy na specjalny panel dyrektorski otwierający nasz cykl konferencji dla zarządzających szkołami. Będzie to czas dyskusji, omówienia największych wyzwań dla dyrektorów w nowym roku szkolnym oraz praktycznych porad.

Nowy rok szkolny przyniósł w edukacji szereg zmian. Dla zarządzających placówkami oznacza to konieczność zmierzenia się nie tylko z wieloma niewiadomymi, ale też trudnościami organizacyjnymi czy kadrowymi, w szczególności jeśli chodzi o zatrudnianie specjalistów. Jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami?

Zapraszamy na specjalny panel dla dyrektorów placówek oświatowych! Poprowadzą go Magdalena Mazur, dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie i Halina Firlit, wicedyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie. Placówka, którą zarządzają prelegentki, od lat słynie z innowacyjności, dynamicznego podejścia do zmian i nowości oraz skutecznego wdrażania nowatorskich rozwiązań.

Podczas panelu dyskusyjnego prowadzące podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie efektywnego planowania i organizacji pracy w nowym roku szkolnym po wprowadzonych zmianach w przepisach.

Opowiedzą o zmianach prawnych, w szczególności zmianach dotyczących:

 • awansu zawodowego,

 • statutu,

 • organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i zatrudniania pedagoga specjalnego.

Prowadzące opowiedzą w jaki sposób, w oparciu o zmieniające się przepisy, zaplanowały zadania w pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego, z jakimi spotkały się trudnościami i jakie znalazły rozwiązania.

Panel dyrektorski to wstęp do comiesięcznych konferencji dla dyrektorów na platformie Edumaster. Podczas konferencji będziemy dzielić się dobrymi praktykami i omawiać kluczowe w pracy dyrektora obszary. Będziemy również zapraszać specjalistów, którzy w przystępny sposób omówią np. prawne zawiłości.

Po panelu zachęcamy do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej i podzielenia się z nami propozycjami tematów na kolejne spotkania.

Po darmowym webinarze w ramach oferty specjalnej możesz zakupić:

 • pakiet standard: zaświadczenie MEiN i plik audio
 • pakiet plus: zaświadczenie MEiN, plik audio, nagranie ze szkolenia, prezentację i ewentualne materiały dodatkowe

Osoby, które mają u nas wykupiony roczny dostęp zaświadczenia i materiały z darmowych webinarów otrzymują w cenie abonamentu.

Co zyskujesz?

 • praktyczne wskazówki dotyczące sposobów przygotowania i organizacji roku szkolnego
 • praktyczne wskazówki dotyczące planowania pracy i wprowadzenia nowych rozwiązań
 • praktyczną wiedzę dotyczącą zatrudniania specjalistów
10:30
11:00
Zmiany prawne
11:30
Planowanie i organizacja pracy w nowym roku szkolnym
12:00
Dobre praktyki
Twój webinar poprowadzi

Magdalena Mazur

Dyrektor, nauczyciel historii i WOS, mentor, trener.