Uczeń z niepełnosprawnością sprzężoną - organizacja kształcenia specjalnego w realiach szkoły masowej
Kupując szkolenie, zapewniasz sobie:
zaświadczenie MEiN
materiały dodatkowe
nagranie ze szkolenia
89,00 zł
Jak wygląda organizacja kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu i szkole masowej? Jakie dokumenty są potrzebne? Jakie są zajęcia obowiązkowe i nieobligatoryjne? Jakie są zadania dyrektora, nauczycieli i specjalistów? Jak wygląda współpraca z rodzicami? Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia dr Amelii Dziurdy-Multan.
Podczas szkolenia usystematyzujesz swoją wiedzę na temat zasad organizacji kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną oraz dowiesz się, jakie są Twoje obowiązki w tym zakresie.
Prowadząca opowie m.in. o analizie wskazań orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, dokumentacji oraz organizacji zajęć. Uczestnicy dowiedzą się, jak dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych możliwości ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną uczącego się w przedszkolu i szkole masowej wraz z rówieśnikami. Poznają także praktyczne aspekty indywidualizacji pracy na lekcji/zajęciach edukacyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, pedagogów, specjalistów, kadry zarządzającej.
Co zyskujesz?
udoskonalisz umiejętność analizy wskazań orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
usystematyzujesz wiedzę dotyczącą organizacji kształcenia specjalnego dla dzieci/uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną,
udoskonalisz umiejętności dostosowania wymagań edukacyjnych do indywidualnych możliwości dziecka/ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną uczącego się w przedszkolu/szkole masowej wraz z rówieśnikami.
Organizacja kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu i szkole masowej – dokumentacja, zajęcia obowiązkowe i nieobligatoryjne, zadania dyrektora, nauczycieli i specjalistów, współpraca z rodzicami.
Funkcjonowanie uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu/szkole masowej: dzieci niedowidzące i niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo, niepełnosprawne intelektualnie, ze spektrum autyzmu.
Praktyczne aspekty indywidualizacji pracy na lekcji/zajęciach edukacyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Zaświadczenie MEiN
W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz zaświadczenie MEiN.
Zaświadczenie MEiN
Materiały dodatkowe
W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz materiały dodatkowe.
Szkolenie w formie podcastu
Prezentacja ze szkolenia
Twoje szkolenie poprowadzi
Amelia Dziurda-Multan
Dr nauk humanistycznych, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta SI.