Unia Europejska
Totalna wyprzedaż szkoleń
Aktualizacja
07.01.2023
Amelia Dziurda-Multan
A. Dziurda-Multan

Uczeń z niepełnosprawnością sprzężoną - organizacja kształcenia specjalnego w realiach szkoły masowej

Kupując szkolenie, zapewniasz sobie:
  • zaświadczenie MEN
  • materiały dodatkowe
  • nagranie ze szkolenia
34,00 zł
97,00 zł -65%
Do końca 04d:05g:34m
Zrealizuj kod lub

Szkolenie przygotowane w ramach
Instytutu Edukacji Włączającej

Jak wygląda organizacja kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu i szkole masowej? Jakie dokumenty są potrzebne? Jakie są zajęcia obowiązkowe i nieobligatoryjne? Jakie są zadania dyrektora, nauczycieli i specjalistów? Jak wygląda współpraca z rodzicami? Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia dr Amelii Dziurdy-Multan.

Podczas szkolenia usystematyzujesz swoją wiedzę na temat zasad organizacji kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną oraz dowiesz się, jakie są Twoje obowiązki w tym zakresie.

Prowadząca opowie m.in. o analizie wskazań orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, dokumentacji oraz organizacji zajęć. Uczestnicy dowiedzą się, jak dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych możliwości ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną uczącego się w przedszkolu i szkole masowej wraz z rówieśnikami. Poznają także praktyczne aspekty indywidualizacji pracy na lekcji/zajęciach edukacyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, pedagogów, specjalistów, kadry zarządzającej.

Co zyskujesz?

  • udoskonalisz umiejętność analizy wskazań orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
  • usystematyzujesz wiedzę dotyczącą organizacji kształcenia specjalnego dla dzieci/uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną,
  • udoskonalisz umiejętności dostosowania wymagań edukacyjnych do indywidualnych możliwości dziecka/ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną uczącego się w przedszkolu/szkole masowej wraz z rówieśnikami.
Organizacja kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu i szkole masowej – dokumentacja, zajęcia obowiązkowe i nieobligatoryjne, zadania dyrektora, nauczycieli i specjalistów, współpraca z rodzicami.
Funkcjonowanie uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu/szkole masowej: dzieci niedowidzące i niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo, niepełnosprawne intelektualnie, ze spektrum autyzmu.
Praktyczne aspekty indywidualizacji pracy na lekcji/zajęciach edukacyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zaświadczenie MEN

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz zaświadczenie MEN.
  • Zaświadczenie MEN

Materiały dodatkowe

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz materiały dodatkowe.
  • Szkolenie w formie podcastu
  • Prezentacja ze szkolenia
Twoje szkolenie poprowadzi

Amelia Dziurda-Multan

Dr nauk humanistycznych, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta SI.

Oceny

6
79
5
32
4
4
3
0
2
0
1
1
Średnia ocena: 5,6 / 6

Opinie

SUPER

Joanna K.

Profesjonalizm Pani prowadzącej, rzetelne, cenne wiadomości

Barbara R.

bardzo praktyczne podejście

Anna M.

Rzetelność przekazywanych informacji. Wiedza merytoryczna na wysokim poziomie

Anna B.

rzetelne podejście do tematu konkretna wiedza

Renata U.