W jaki sposób ocenić poziom funkcjonowania dzieci? Jak skutecznie pracować z dzieckiem z zaburzeniami małej motoryki? Jak pracować nad deficytami, wykorzystując do tego celu zabawę? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas wideoszkoleia dr Marty Koplejewskiej "Elementy terapii ręki".
Praca z dziećmi z różnorodnymi deficytami rozwojowymi stawia przed pedagogiem i terapeutą szereg wyzwań i zachęca do ciągłego pogłębiania swojej wiedzy. W przypadku trudności grafomotorycznych czy manualnych do popularnych metod stosowanych w pracy z dziećmi należy terapia ręki.
Podczas szkolenia, które poprowadzi dr Marta Koplejewska, uczestnicy poznają zasady terapii ręki. Dowiedzą się, w jaki sposób ocenić poziom funkcjonowania dziecka i jak ćwiczenia dobrać do indywidualnych potrzeb dziecka. Prowadząca skupi się przede wszystkim na wiedzy praktycznej z zakresu ćwiczeń dla dzieci z zaburzeniami małej i dużej motoryki, niskimi umiejętnościami grafomotorycznymi i zagrożonymi dysgrafią: pokaże uczestnikom przykładowe zabawy normalizujące i rozwijające sprawność ręki.
Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych, terapeutów zajmujących się wczesnym wspomaganiem rozwoju, logopedów oraz osób pracujących z dziećmi ze specjalnym zapotrzebowaniem edukacyjnym.
Co zyskujesz?
pogłębisz wiedzę dotyczącą sposobu postępowania z dzieckiem wykazującym trudności w zakresie małej motoryki
poznasz metody oceny poziomu funkcjonowania dzieci
poznasz przykładowe ćwiczenia normalizujące i rozwijające sprawność ręki
poznasz zabawy trenujące zdolność manualną
Podstawowe zasady pracy z dzieckiem wykazującym zaburzenia małej motoryki
Metody oceny poziomu funkcjonowania dzieci
Propozycje ćwiczeń i zabaw dla dzieci
Prezentacja przykładowych ćwiczeń normalizujących i rozwijających sprawność ręki