Unia Europejska
Nowe darmowe webinary
Zakończony
03.06.2023
11:00
207

Jak pracować z dzieckiem z dysleksją?

Po szkoleniu możesz nabyć:
  • zaświadczenie MEN
  • materiały dodatkowe
  • nagranie ze szkolenia
Zakończony

Zapraszamy na retransmisję jednego z najpopularniejszych tematów na naszej platformie: Jak pracować z dzieckiem z dysleksją?

  • Czeka na Was 90 minut wypełnione wiedzą i konkretami - za darmo.
  • Retransmisja nie jest opcją "na żywo", więc nie będzie na niej czatu - wszelkie pytania dotyczące produktów prosimy nam wysyłać na bok@edumaster.pl. Zachęcamy również do dyskusji na naszym forum.
  • Po retransmisji będzie można zakupić nagranie i materiały ze szkolenia wraz z testem w promocyjnej cenie. Zdanie tego testu upoważnia do otrzymania zaświadczenia MEN ze szkolenia.

Czym jest deficyt fonologiczny? Jak wspierać ucznia w procesie nabywania umiejętności czytania i pisania, jeśli cierpi on na dysleksję? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas szkolenia dr Marty Koplejewskiej.

Uczniowie dyslektyczni, mający problemy z czytaniem i pisaniem, bardzo często próbują samodzielnie wyeliminować braki w nauce poprzez dodatkowe ćwiczenia. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że ogromny nakład wysiłku i czasu przynosi efekty odwrotne do zamierzonych. Brak rezultatów i nienadążanie za klasą powoduje u dziecka spadek motywacji do nauki, niechęć do szkoły i stres. Wiedza zdobyta podczas szkolenia pomoże Ci należycie wesprzeć uczniów tak, by uniknęli podobnych frustracji.

Treść szkolenia obejmuje charakterystykę i sposób diagnozy objawów dyslektycznych, a także przedstawienie najczęściej popełnianych błędów w terapii osób z dysleksją. Prowadząca szkolenie zaprezentuje również ciekawe metody pracy, które w skuteczny i przyjemny sposób pomogą uczniowi utrwalić ćwiczone umiejętności.

Szkolenie przeznaczone jest dla: nauczycieli, terapeutów, pedagogów, psychologów szkolnych.

Co zyskujesz?

  • zapoznasz się z technikami standardowego badania pedagogicznego i procedurami postępowania terapeutycznego, ze szczególnym uwzględnieniem deficytu fonologicznego w dysleksji
  • poznasz podstawy mnemotreningu
  • dowiesz się, jak skutecznie pracować z uczniem z dysleksją
11:00
11:15
Dysleksja jako deficyt proceduralny w procesie nabywania umiejętności czytania i pisania
11:30
Deficyt fonologiczny: postępowanie diagnostyczne i terapia – ćwiczenia
11:45
Zaburzenia percepcji wzrokowej: podtypy dysfunkcji, ćwiczenia
12:00
Czytanie: analiza procesu, diagnoza i terapia
12:15
Pisanie: dysgrafia, dysortografia
12:30
Podstawy mnemotreningu
Twój webinar poprowadzi

Marta Koplejewska

Oligofrenopedagog, wykładowca, popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych.