Unia Europejska
Nowe darmowe webinary
Adam Walas

Adam Walas

Prawnik, przedsiębiorca, prowadził w radiu RSC autorską audycję pod nazwą „Radiowy Paragraf”.

Adam Walas wiedzę zdobywał w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej oraz na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył też podyplomowe studia Prawa Sądowego na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Już na studiach świadczył pomoc prawną w ramach biura SBPP działającego pod patronatem Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

Mecenas Adam Walas specjalizuje się w prawie budowlanym, umowach deweloperskich oraz w obsłudze prawnej stowarzyszeń i fundacji. Doświadczenie zawodowe związane z prawem zdobywał w prestiżowej kancelarii w Warszawie oraz w największej spółce budowlanej w Polsce.

Adam Walas jest również znany ze swojej działalności na rzecz organizacji pozarządowych: to członek założyciel trzech stowarzyszeń i wiceprezes stowarzyszenia Grupy Teatralnej.

Prawo to jego pasja i chętnie dzieli się swoją wiedzą z innymi. Był prelegentem podczas licznych konferencji naukowych oraz uczestnikiem Akademii Arbitrażu przy Europejskim Centrum Arbitrażu. W 2013 i 2014 roku prowadził w radiu RSC autorską audycję pod nazwą „Radiowy Paragraf”.

Od 2013 roku aktywnie wspiera swą wiedzą i doświadczeniem Forum Uczelni Niepublicznych. Prowadzi szkolenia o tematyce prawniczej na terenie całej Polski.

Doświadczenie

  • specjalista ds. administracyjno-prawnych
  • radca prawny
  • specjalizuje się w prawie budowlanym, umowach deweloperskich oraz w obsłudze prawnej stowarzyszeń i fundacji
  • założyciel trzech stowarzyszeń