Unia Europejska
Lipcowa promocja szkoleń
Aktualizacja
25.10.2023
Amelia Dziurda-Multan
A. Dziurda-Multan

Uczeń z niepełnosprawnością sprzężoną - organizacja kształcenia specjalnego w realiach szkoły masowej

Kupując szkolenie, zapewniasz sobie:
  • zaświadczenie MEN
  • materiały dodatkowe
  • nagranie ze szkolenia
48,50 zł
97,00 zł -50%
Zrealizuj kod lub

Jak wygląda organizacja kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu i szkole masowej? Jakie dokumenty są potrzebne? Jakie są zajęcia obowiązkowe i nieobligatoryjne? Jakie są zadania dyrektora, nauczycieli i specjalistów? Jak wygląda współpraca z rodzicami? Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia dr Amelii Dziurdy-Multan.

Podczas szkolenia usystematyzujesz swoją wiedzę na temat zasad organizacji kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną oraz dowiesz się, jakie są Twoje obowiązki w tym zakresie.

Prowadząca opowie m.in. o analizie wskazań orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, dokumentacji oraz organizacji zajęć. Uczestnicy dowiedzą się, jak dostosować wymagania edukacyjne do indywidualnych możliwości ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną uczącego się w przedszkolu i szkole masowej wraz z rówieśnikami. Poznają także praktyczne aspekty indywidualizacji pracy na lekcji/zajęciach edukacyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, pedagogów, specjalistów, kadry zarządzającej.

Co zyskujesz?

  • udoskonalisz umiejętność analizy wskazań orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego wydanych przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
  • usystematyzujesz wiedzę dotyczącą organizacji kształcenia specjalnego dla dzieci/uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną,
  • udoskonalisz umiejętności dostosowania wymagań edukacyjnych do indywidualnych możliwości dziecka/ucznia z niepełnosprawnością sprzężoną uczącego się w przedszkolu/szkole masowej wraz z rówieśnikami.
Organizacja kształcenia specjalnego dla uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu i szkole masowej – dokumentacja, zajęcia obowiązkowe i nieobligatoryjne, zadania dyrektora, nauczycieli i specjalistów, współpraca z rodzicami.
Funkcjonowanie uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną w przedszkolu/szkole masowej: dzieci niedowidzące i niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo, niepełnosprawne intelektualnie, ze spektrum autyzmu.
Praktyczne aspekty indywidualizacji pracy na lekcji/zajęciach edukacyjnych, na zajęciach rewalidacyjnych oraz zajęciach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Zaświadczenie MEN

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz zaświadczenie MEN.
  • Zaświadczenie MEN

Materiały dodatkowe

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz materiały dodatkowe.
  • Prezentacja ze szkolenia
  • Szkolenie w formie podcastu
Twoje szkolenie poprowadzi

Amelia Dziurda-Multan

Dr nauk humanistycznych, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta SI.

Oceny

6
55
5
30
4
3
3
0
2
0
1
0
Średnia ocena: 5,6 / 6

Opinie

Całe szkolenie bylo bardzo metaforyczne i bardzi pomocne autoagresjiw

Monika G.

Dowiedziałam się szczególnie tego, jak zorganizować naukę z dzićmi z niedosłuchem i słabowidzącym. Nie będą się czuła źle, oczekując takiego zapewnienia warunków w klasie

Joanna L.

Dziękuję za przekazaną wiedzę.

Olga C.

Dużo merytorycznych informacji, które można wykorzystać w praktyce.

Renata G.

Bardzo miła, ciepła Pani prowadząca. Przydatne ogólne i szczegółowe wiadomości. Dowiedziałam się rzeczy prozaicznej, że nie można chodzić (nauczyciel) do ucznia do domu. Kiedyś to robiłam.

Katarzyna Z.