Unia Europejska
Darmowe retransmisje i webinary
Aktualizacja
18.11.2023

Sztuczna inteligencja w szkole – uczyć czy zakazywać? KONFERENCJA

Kupując szkolenie, zapewniasz sobie:
  • zaświadczenie MEN
  • materiały dodatkowe
  • nagranie ze szkolenia
97,00 zł
Zrealizuj kod lub

Wkroczyliśmy w czas, kiedy sztuczna inteligencja (AI) nie jest już tylko abstrakcyjnym pojęciem z filmów science fiction, ale rzeczywistym narzędziem, które rewolucjonizuje sposób, w jaki uczymy się i nauczamy innych. Pytanie brzmi – co teraz?

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć prelegenci konferencji "Sztuczna inteligencja w szkole – uczyć czy zakazywać?" Spotkanie składać się będzie z 3 wystąpień oraz panelu dyskusyjnego. Zapraszamy!

Jak sztuczna inteligencja może ułatwić życie nauczycielowi: praktyczne wprowadzenie i możliwości

Trenerka: Justyna Klimczyk

Godzina: 17:00-17:45

W ostatnich kilkunastu miesiącach tematy dotyczące sztucznej inteligencji (AI) stały się niezwykle popularne. Stale docierają do nas wzmianki dotyczące różnych aplikacji wykorzystujących AI. Nie ma żadnych wątpliwości, że sztuczna inteligencja wkroczyła również w świat edukacji. Jak ją wykorzystać? Czy stanie się naszym „sprzymierzeńcem” czy „wrogiem”?

Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Justyna Klimczyk – praktyk, który wykorzystuje TIK w codziennej pracy z uczniem.

Jako nauczyciele powinniśmy stać się przewodnikami naszych uczniów i wprowadzić ich w ten świat – twierdzi Justyna. Nauczyć dostrzegać szanse i zagrożenia, jakie może nieść za sobą rozwój AI. Pokazać, jak wykorzystywać różnorodne narzędzia, które coraz szerzej są dostępne w sieci. Nie możemy być bierni, powinniśmy być częścią tego procesu.

By się to jednak stało, sami musimy wpuścić AI na nasze nauczycielskie „podwórka”. Jak to zrobić? Również w tym przypadku z pomocą i garścią inspiracji przyjdzie nasza prowadząca.

BHP w pracy z narzędziami AI

Trener: Jakub Masztalski

Godzina: 17:45-18:30

Jakub Masztalski, właściciel firmy proAutomator, zajmującej się automatyzacją i AI w procesach biznesowych firm, odsłoni przed Tobą kulisy bezpiecznego korzystania z tej fascynującej technologii w edukacji.

Poznasz dobre praktyki pracy z generatywną sztuczną inteligencją i sposoby na efektywne wykorzystanie tej technologii, przy zachowaniu etycznych i bezpiecznych ram. Jakub zagłębi się w zjawisko "halucynacji AI", omawiając, jak możemy minimalizować ryzyko nieprzewidywalnych wyników.

Ale jak zabezpieczyć nasze dane i prywatność w tej cyfrowej przestrzeni? Otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ochrony wrażliwych informacji i anonimizacji treści, z którymi pracujesz, aby Twoja praca z AI były nie tylko innowacyjna, ale i bezpieczna.

Co więcej, Jakub podzieli się dobrymi praktykami dotyczącymi weryfikacji treści generowanych przez AI. Czy powinniśmy karać za korzystanie z AI, np. do rozwiązywania zadań? Czy jesteśmy w ogóle w stanie rozróżniać, co jest autentyczne, a co zostało stworzone przez sztuczną inteligencję? Te zagadnienia stały się w ostatnich miesiącach szczególnie istotne w edukacji.

Na koniec, nie ominie nas ciemna strona sztucznej inteligencji. Jakub przedstawi rzeczywiste scenariusze, w których multimodalne AI może być i już jest wykorzystywane w sposób nielegalny lub nieetyczny, ucząc nas, jak być na takie sytuacje przygotowanym i jak im przeciwdziałać.

Dołącz do nas w tej podróży po świecie AI w edukacji, gdzie równie istotne, jak poznawanie jej możliwości, jest też świadomość jej ograniczeń i ryzyka, które niesie.

Przykłady „dobrych praktyk” wykorzystania AI w edukacji i pomocy uczniom

Trenerka: Magdalena Mazur

Godzina: 18:30-19:15

Przywódca zmiany, mentorka i dyrektorka z pasją – Magdalena Mazur zaprasza na inspirujące spotkanie, podczas którego odkryjemy, jak sztuczna inteligencja staje się sojusznikiem nowoczesnej edukacji.

Magda podzieli się konkretnymi przykładami, demonstrując, jak szkoły mogą przyjąć innowacyjne rozwiązania AI, aby wzmocnić indywidualny rozwój uczniów, ułatwić personalizację procesu nauczania i zwiększyć zaangażowanie w edukację.

W trakcie wykładu uczestnicy dowiedzą się:

  • Jak realne historie sukcesu ze szkół wprowadzających AI mogą inspirować do przemyślenia metod nauczania i uczenia się.

  • Jak narzędzia oparte na AI mogą pomóc nauczycielom lepiej zrozumieć potrzeby swoich uczniów, oferując im bardziej dostosowane doświadczenia edukacyjne.

  • Jak technologie AI pomagają tworzyć bardziej inkluzyjne środowisko edukacyjne, identyfikując i wspierając różnorodne potrzeby uczniów.

Prowadząca konferencję pokaże, że integracja sztucznej inteligencji w edukacji to nie futurystyczna fantazja, ale praktyczna rzeczywistość, która już teraz przekształca sposób, w jaki nauczyciele uczą, a uczniowie poznają świat. To wystąpienie nie tylko wyposaży uczestników w wiedzę, ale także zainspiruje do działania i eksploracji nieskończonych możliwości, jakie niesie ze sobą czas AI w edukacji.

Panel dyskusyjny

Godzina: 19:15 20:00

Co zyskujesz?

  • poznasz dobre praktyki pracy z generatywną sztuczną inteligencją
  • poznasz sposoby na efektywne wykorzystanie technologii AI, przy zachowaniu etycznych i bezpiecznych ram
  • dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje dane i prywatność w tej cyfrowej przestrzeni
  • dowiesz się, jak być przygotowanym na ciemną stronę AI i wynikające z niej nadużycia
  • poznasz realne historie sukcesu ze szkół wprowadzających AI
Jak sztuczna inteligencja może ułatwić życie nauczycielowi: praktyczne wprowadzenie i możliwości
BHP w pracy z narzędziami AI
Przykłady „dobrych praktyk” wykorzystania AI w edukacji i pomocy uczniom

Zaświadczenie MEN

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz zaświadczenie MEN.
  • Zaświadczenie MEN

Materiały dodatkowe

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz materiały dodatkowe.
  • Prezentacja - Jak sztuczna inteligencja może ułatwić życie nauczycielowi: praktyczne wprowadzenie i możliwości
  • Prezentacja - BHP w pracy z narzędziami AI
  • Prezentacja - Przykłady „dobrych praktyk” wykorzystania AI w edukacji i pomocy uczniom
  • Konferencja w formie podcastu - cz. 1
  • Konferencja w formie podcastu - cz. 2
Twoje szkolenie poprowadzi

Justyna Klimczyk

Nauczycielka matematyki i informatyki, Microsoft Innovative Educator Expert

Oceny

6
0
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Średnia ocena: 5,0 / 6

Opinie

Brak opinii dla wybranej oceny.