Unia Europejska
Lipcowa promocja szkoleń
Aktualizacja
26.03.2023

Higiena psychiczna nauczyciela

Kupując szkolenie, zapewniasz sobie:
 • zaświadczenie MEN
 • materiały dodatkowe
 • nagranie ze szkolenia
48,50 zł
97,00 zł -50%
Zrealizuj kod lub

Jak radzić sobie ze stresem, zapobiegać wypaleniu zawodowemu i oddzielić pracę od życia osobistego? Jak dbać o swój dobrostan i po wielu latach pracy w zawodzie wciąż zachować pasję, entuzjazm i zaangażowanie? Nasze 3 trenerki podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. W ramach tego wyjątkowego kilkugodzinnego szkolenia znajdziesz też specjalny bonus - panel dyskusyjny z udziałem 3 prelegentek.

Higiena psychiczna w pracy nauczyciela to kwestia trudna do przecenienia. W końcu nauczyciele to grupa zawodowa wyjątkowo narażona na stres i wypalenie zawodowe. Higiena psychiczna jest bardzo ważna dla zachowania zdrowia psychicznego i zbudowania odpowiedniej odporności na stres. Jak to zrobić?

Przygotowaliśmy dla Ciebie rozbudowane szkolenie, będące zapisem 3 prelekcji z konferencji o higienie psychicznej nauczyciela. Wyposaży Cię ono w narzędzia, dzięki którym zadbasz o zaspokajanie swoich potrzeb i zapobiegniesz wypaleniu zawodowemu. Jako uczestnik nie tylko zapoznasz się z perspektywą osób z wieloletnim doświadczeniem w branży edukacyjnej, ale też zdobędziesz praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat „work-life balance” i nauczysz się umiejętności planowania w kontekście dysponowania swoją energią.

Szkolenie składa się z 3 wystąpień i panelu dyskusyjnego.

Wypalenie zawodowe - jak daleko Ci do psychofizycznego zdrowia z miejsca, w którym jesteś

Trenerka: Marcelina Wnęk

Szkolenie dotyka ważkiego problemu wypalenia zawodowego wśród nauczycieli oraz troski o zdrowie psycho-emocjonalne jako elementu prewencyjnego i wspierającego rekonwalescencję. 

Uczestnicy szkolenia poznają psychosomatyczne symptomy wypalenia zawodowego i praktyczne rozwiązania pozwalające się przed nimi chronić. Dowiedzą się, jak zachować higienę psychiczną i dbać o poczucie własnego dobrostanu, a także jak zaznaczać i egzekwować własne granice. Nauczą się także identyfikować czynniki chroniące i czynniki ryzyka we własnej pracy zawodowej i życiu osobistym.

Między misją a realizmem. Jak zachować pasję i zaangażowanie pomimo niełatwej rzeczywistości? Elementy psychologii pozytywnej

Trenerka: Joanna Nienałtowska-Padło

Celem szkolenia Joanny Nienałtowskiej-Padło jest przedstawienie podstawowej wiedzy dotyczącej rozwoju osobistego w oparciu o wybrane zagadnienia psychologii pozytywnej.

Rozwój osobisty to ważne zagadnienie dla każdego z nas. Bez względu na to, czy działamy przy tablicy, czy w zaciszu gabinetu, czy zarządzamy zespołem, czy może wspieramy innych dorosłych - "pracujemy sobą", jesteśmy narzędziem własnej pracy. Właśnie dlatego dbałość o siebie we wszystkich aspektach funkcjonowania, umiejętność budowania relacji z innymi i staranie się o względną równowagę między nami a światem są tak istotne w kontekście zawodu "pomagacza". 

Podczas tego wystąpienia uzupełnisz i uporządkujesz wiedzę na temat wybranych zjawisk i procesów psychologicznych związanych z postawami życiowymi, budowaniem relacji, a także z przeciwdziałaniem stresowi i wypaleniu zawodowemu. Poznasz punkt widzenia psychologii pozytywnej, związany ze stylem wyjaśniania zdarzeń życiowych. Usłyszysz też kilka słów na temat znaczenia i roli wybranych zasobów osobistych oraz pogłębisz własną refleksyjność, w powiązaniu z rozwojem zarówno osobistym, jak i zawodowym. 

Jak po 30 latach w zawodzie nauczyciela zachować entuzjazm do pracy?

Trenerka: Halina Firlit

Halina Firlit przygotowała studium przypadku nauczyciela-wychowawcy z 30-letnim doświadczeniem, który uniknął wypalenia i nadal jest pasjonatem swojego zawodu.

W ramach dzielenia się dobrymi praktykami poznasz ciekawe propozycje projektów zrealizowanych wspólnie z uczniami. Dowiesz się także skąd czerpać satysfakcję i energię do pracy. 

Panel dyskusyjny - specjalny bonus

Częścią szkolenia jest też zapis panelu dyskusyjnego z trenerkami, który poprowadziła Magdalena Mazur, dyrektorka Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 12 w Krakowie.

Co zyskujesz?

 • poznasz narzędzia, dzięki którym zadbasz o zaspokajanie swoich potrzeb i zapobiegniesz wypaleniu zawodowemu.
 • poznasz wybrane zagadnienia psychologii pozytywnej.
 • zdobędziesz praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat „work-life balance”
 • nauczysz się umiejętności planowania w kontekście dysponowania swoją energią
Wypalenie zawodowe - jak daleko Ci do psychofizycznego zdrowia z miejsca, w którym jesteś
Między misją a realizmem. Jak zachować pasję i zaangażowanie pomimo niełatwej rzeczywistości? Elementy psychologii pozytywnej
Jak po 30 latach w zawodzie nauczyciela zachować entuzjazm do pracy?

Zaświadczenie MEN

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz zaświadczenie MEN.
 • Zaświadczenie MEN

Materiały dodatkowe

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz materiały dodatkowe.
 • Wypalenie zawodowe - jak daleko Ci do psychofizycznego zdrowia z miejsca, w którym jesteś (Szkolenie w formie podcastu)
 • Wypalenie zawodowe - jak daleko Ci do psychofizycznego zdrowia z miejsca, w którym jesteś
 • Między misją a realizmem. Jak zachować pasję i zaangażowanie pomimo niełatwej rzeczywistości? Elementy psychologii pozytywnej (Szkolenie w formie podcastu)
 • Między misją a realizmem. Jak zachować pasję i zaangażowanie pomimo niełatwej rzeczywistości? Elementy psychologii pozytywnej
 • Jak po 30 latach w zawodzie nauczyciela zachować entuzjazm do pracy? (Szkolenie w formie podcastu)
 • Panel dyskusyjny (Szkolenie w formie podcastu)
 • Jak po 30 latach w zawodzie nauczyciela zachować entuzjazm do pracy? Studium przypadku nauczyciela wychowawcy
Twoje szkolenie poprowadzi

Magdalena Mazur

Dyrektor, nauczyciel historii i WOS, mentor, trener.