Unia Europejska
Kurs TUS - ostatnia edycja
Zakończony
27.05.2023
11:00
326

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne: od planowania po dokumentację

Po szkoleniu możesz nabyć:
 • zaświadczenie MEiN
 • materiały dodatkowe
 • nagranie ze szkolenia
Zakończony

Zapraszamy na retransmisję jednego z najpopularniejszych tematów na naszej platformie: Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne: od planowania po dokumentację

 • Czeka na Was 90 minut wypełnione wiedzą i konkretami - za darmo.
 • Retransmisja nie jest opcją "na żywo", więc nie będzie na niej czatu - wszelkie pytania dotyczące produktów prosimy nam wysyłać na bok@edumaster.pl. Zachęcamy również do dyskusji na naszym forum.
 • Po retransmisji będzie można zakupić nagranie i materiały ze szkolenia wraz z testem w promocyjnej cenie. Zdanie tego testu upoważnia do otrzymania zaświadczenia MEiN ze szkolenia.

Jak realizować zajęcia korekcyjno-kompensacyjne zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego? Jak poprawnie je dokumentować? Jak pracować z dziećmi z trudnościami w uczeniu się? Odpowiedzi na te pytania poznasz podczas szkolenia dr Amelii Dziurdy-Multan.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z zasadami planowania, realizowania i dokumentowania zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w szkole. Biorąc udział w szkoleniu, udoskonalisz umiejętność prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w szkole zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego i adekwatnie do specjalnych potrzeb edukacyjnych ucznia. Usystematyzujesz również wiedzę na temat dokumentacji, za którą odpowiada nauczyciel-specjalista.

Uczestnicy poznają przykładowe oceny efektywności zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Rozwiną także umiejętność pisania programów terapeutycznych, indywidualnego doboru ćwiczeń, poziomu trudności zadań i określania wymagań.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli i specjalistów, którym powierzono prowadzenie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.

Co zyskujesz?

 • nabędziesz umiejętności realizacji zajęć korekcyjno-kompensacyjnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa oświatowego
 • poznasz sposoby pracy z dziećmi ze stwierdzonymi specyficznymi trudnościami w uczeniu się
 • wzbogacisz wiedzę na temat dokumentacji zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i pracy nauczyciela
 • rozwiniesz umiejętności pisania programów terapeutycznych, indywidualnego doboru ćwiczeń, poziomu trudności zadań i określania wymagań
 • poznasz przykładowe oceny efektywności zajęć korekcyjno-kompensacyjnych
11:00
11:20
Organizacja zajęć korekcyjno-kompensacyjnych – aktualne przepisy prawa oświatowego.
11:40
Istota zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w przedszkolu i szkole – założenia, cele, zasady organizacji zajęć, formy i metody pracy, przykładowe ćwiczenia terapeutyczne.
12:10
Dokumentacja zajęć korekcyjno-kompensacyjnych i pracy nauczyciela.
12:30
Ocena efektywności zajęć.
Twój webinar poprowadzi

Amelia Dziurda-Multan

Dr nauk humanistycznych, logopeda, oligofrenopedagog, terapeuta SI.