Unia Europejska
Nowe darmowe webinary
Zakończony
16.11.2023
17:00
538

Sztuczna inteligencja w szkole – uczyć czy zakazywać? KONFERENCJA

Po szkoleniu możesz nabyć:
  • zaświadczenie MEN
  • materiały dodatkowe
  • nagranie ze szkolenia
Zakończony

Wkroczyliśmy w czas, kiedy sztuczna inteligencja (AI) nie jest już tylko abstrakcyjnym pojęciem z filmów science fiction, ale rzeczywistym narzędziem, które rewolucjonizuje sposób, w jaki uczymy się i nauczamy innych. Pytanie brzmi – co teraz?

Na to pytanie spróbują odpowiedzieć prelegenci konferencji "Sztuczna inteligencja w szkole – uczyć czy zakazywać?" Spotkanie składać się będzie z 3 wystąpień oraz panelu dyskusyjnego. Zapraszamy!

Jak sztuczna inteligencja może ułatwić życie nauczycielowi: praktyczne wprowadzenie i możliwości

Trenerka: Justyna Klimczyk

Godzina: 17:00-17:45

W ostatnich kilkunastu miesiącach tematy dotyczące sztucznej inteligencji (AI) stały się niezwykle popularne. Stale docierają do nas wzmianki dotyczące różnych aplikacji wykorzystujących AI. Nie ma żadnych wątpliwości, że sztuczna inteligencja wkroczyła również w świat edukacji. Jak ją wykorzystać? Czy stanie się naszym „sprzymierzeńcem” czy „wrogiem”?

Na te i inne pytania postara się odpowiedzieć Justyna Klimczyk – praktyk, który wykorzystuje TIK w codziennej pracy z uczniem.

Jako nauczyciele powinniśmy stać się przewodnikami naszych uczniów i wprowadzić ich w ten świat – twierdzi Justyna. Nauczyć dostrzegać szanse i zagrożenia, jakie może nieść za sobą rozwój AI. Pokazać, jak wykorzystywać różnorodne narzędzia, które coraz szerzej są dostępne w sieci. Nie możemy być bierni, powinniśmy być częścią tego procesu.

By się to jednak stało, sami musimy wpuścić AI na nasze nauczycielskie „podwórka”. Jak to zrobić? Również w tym przypadku z pomocą i garścią inspiracji przyjdzie nasza prowadząca.

BHP w pracy z narzędziami AI

Trener: Jakub Masztalski

Godzina: 17:45-18:30

Jakub Masztalski, właściciel firmy proAutomator, zajmującej się automatyzacją i AI w procesach biznesowych firm, odsłoni przed Tobą kulisy bezpiecznego korzystania z tej fascynującej technologii w edukacji.

Poznasz dobre praktyki pracy z generatywną sztuczną inteligencją i sposoby na efektywne wykorzystanie tej technologii, przy zachowaniu etycznych i bezpiecznych ram. Jakub zagłębi się w zjawisko "halucynacji AI", omawiając, jak możemy minimalizować ryzyko nieprzewidywalnych wyników.

Ale jak zabezpieczyć nasze dane i prywatność w tej cyfrowej przestrzeni? Otrzymasz praktyczne wskazówki dotyczące ochrony wrażliwych informacji i anonimizacji treści, z którymi pracujesz, aby Twoja praca z AI były nie tylko innowacyjna, ale i bezpieczna.

Co więcej, Jakub podzieli się dobrymi praktykami dotyczącymi weryfikacji treści generowanych przez AI. Czy powinniśmy karać za korzystanie z AI, np. do rozwiązywania zadań? Czy jesteśmy w ogóle w stanie rozróżniać, co jest autentyczne, a co zostało stworzone przez sztuczną inteligencję? Te zagadnienia stały się w ostatnich miesiącach szczególnie istotne w edukacji.

Na koniec, nie ominie nas ciemna strona sztucznej inteligencji. Jakub przedstawi rzeczywiste scenariusze, w których multimodalne AI może być i już jest wykorzystywane w sposób nielegalny lub nieetyczny, ucząc nas, jak być na takie sytuacje przygotowanym i jak im przeciwdziałać.

Dołącz do nas w tej podróży po świecie AI w edukacji, gdzie równie istotne, jak poznawanie jej możliwości, jest też świadomość jej ograniczeń i ryzyka, które niesie.

Przykłady „dobrych praktyk” wykorzystania AI w edukacji i pomocy uczniom

Trenerka: Magdalena Mazur

Godzina: 18:30-19:15

Przywódca zmiany, mentorka i dyrektorka z pasją – Magdalena Mazur zaprasza na inspirujące spotkanie, podczas którego odkryjemy, jak sztuczna inteligencja staje się sojusznikiem nowoczesnej edukacji.

Magda podzieli się konkretnymi przykładami, demonstrując, jak szkoły mogą przyjąć innowacyjne rozwiązania AI, aby wzmocnić indywidualny rozwój uczniów, ułatwić personalizację procesu nauczania i zwiększyć zaangażowanie w edukację.

W trakcie wykładu uczestnicy dowiedzą się:

  • Jak realne historie sukcesu ze szkół wprowadzających AI mogą inspirować do przemyślenia metod nauczania i uczenia się.

  • Jak narzędzia oparte na AI mogą pomóc nauczycielom lepiej zrozumieć potrzeby swoich uczniów, oferując im bardziej dostosowane doświadczenia edukacyjne.

  • Jak technologie AI pomagają tworzyć bardziej inkluzyjne środowisko edukacyjne, identyfikując i wspierając różnorodne potrzeby uczniów.

Prowadząca konferencję pokaże, że integracja sztucznej inteligencji w edukacji to nie futurystyczna fantazja, ale praktyczna rzeczywistość, która już teraz przekształca sposób, w jaki nauczyciele uczą, a uczniowie poznają świat. To wystąpienie nie tylko wyposaży uczestników w wiedzę, ale także zainspiruje do działania i eksploracji nieskończonych możliwości, jakie niesie ze sobą czas AI w edukacji.

Panel dyskusyjny

Godzina: 19:15 20:00

Po darmowym webinarze w ramach oferty specjalnej możesz zakupić:

  • pakiet standard: zaświadczenie MEN i plik audio
  • pakiet plus: zaświadczenie MEN, plik audio, nagranie ze szkolenia, prezentację i ewentualne materiały dodatkowe

Osoby, które mają u nas wykupiony roczny dostęp zaświadczenia i materiały z darmowych webinarów otrzymują w cenie abonamentu.

Co zyskujesz?

  • poznasz dobre praktyki pracy z generatywną sztuczną inteligencją
  • poznasz sposoby na efektywne wykorzystanie technologii AI, przy zachowaniu etycznych i bezpiecznych ram
  • dowiesz się, jak zabezpieczyć swoje dane i prywatność w tej cyfrowej przestrzeni
  • dowiesz się, jak być przygotowanym na ciemną stronę AI i wynikające z niej nadużycia
  • poznasz realne historie sukcesu ze szkół wprowadzających AI
17:00
17:45
Jak sztuczna inteligencja może ułatwić życie nauczycielowi: praktyczne wprowadzenie i możliwości
18:30
BHP w pracy z narzędziami AI
19:15
Przykłady „dobrych praktyk” wykorzystania AI w edukacji i pomocy uczniom
Twój webinar poprowadzi

Justyna Klimczyk

Nauczycielka matematyki i informatyki, Microsoft Innovative Educator Expert

Najczęściej zadawane pytania

Aby wziąć udział w darmowym webinarze (szkoleniu online w czasie rzeczywistym), wystarczy założyć konto na naszej platformie (pamiętaj o aktywacji konta!) i się na nie zalogować. Na stronie webinaru, który Cię interesuje, kliknij przycisk „Zapisz się”. Na maila otrzymasz powiadomienie o zbliżającym się webinarze. By dołączyć do szkolenia, kliknij przycisk „Dołącz” znajdujący się na stronie webinaru. Pamiętaj, aby być zalogowanym!

Po każdym darmowym webinarze istnieje możliwość zakupu zaświadczenia lub nagrania z materiałami i zaświadczeniem. Link do oferty specjalnej widoczny jest na czacie w czasie trwania webinaru. Wysyłamy go również na maila po zakończeniu webinaru.

Produkty zakupione po darmowym webinarze w ramach oferty specjalnej znajdziesz na swoim koncie użytkownika. Zaloguj się na edumaster.pl, a następnie kliknij w swój awatar w prawym górnym rogu i przejdź do sekcji „Konto”. Znajdziesz na nim wszystkie swoje produkty, zamówienia i zaświadczenia (menu z lewej strony).

WAŻNE!

  • Nagrania z webinarów dodajemy w ciągu 5 dni roboczych.
  • Zaświadczeń nie wysyłamy mailem. Możesz je pobrać w formie pdf’a ze swojego konta użytkownika.

Nagrania z webinarów dodajemy w ciągu max. 5 dni roboczych. Gdyby po tym czasie produkt nie pojawił się na Twoim koncie, bardzo prosimy o kontakt na bok@edumaster.pl.

Jeżeli zakupionego zaświadczenia nie ma na Twoim koncie użytkownika, upewnij się, czy wszystkie dane potrzebne do jego wygenerowania są uzupełnione. Zaświadczenia potwierdzające udział w naszych szkoleniach są dokumentami certyfikowanymi przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, które wymaga, aby na dokumentach pojawiły się informacje takie jak:

  • imię i nazwisko osoby biorącej udział w szkoleniu
  • data urodzenia osoby biorącej udział w szkoleniu
  • miejsce urodzenia osoby biorącej udział w szkoleniu

Dane te można uzupełnić z poziomu konta użytkownika w zakładce „Moje dane”.

Jeśli wszystkie dane są uzupełnione, płatność przeszła pomyślnie, a Ty nie masz zaświadczenia – skontaktuj się z nami na bok@edumaster.pl.

Zaświadczenia na naszej platformie generują się automatycznie, w oparciu o informacje podane przez użytkownika. Dlatego wpisując imię i nazwisko czy miejsce urodzenia, sprawdź czy nie ma w nich żadnych błędów.

Jeśli na Twoim zaświadczeniu znajdują się błędy, skontaktuj się z nami poprzez formularz (https://edumaster.pl/kontakt) lub na maila bok@edumaster.pl.

Webinary to szkolenia online na żywo, co oznacza, że można je obejrzeć tylko o wyznaczonej godzinie we wskazanym dniu. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na danym temacie:

  • sprawdź swojego maila – osoby, które były zapisane na dany webinar, otrzymują ofertę specjalną, pozwalającą na zakup m.in. nagrania z zaświadczeniem (po zdaniu testu) z tego szkolenia
  • sprawdź ofertę naszych wideoszkoleń – najprawdopodobniej dany temat znajduje się w naszej ofercie i możesz go zakupić (wszystkie organizowane na platformie webinary zamieniamy na wideoszkolenia: https://edumaster.pl/wideoszkolenia)
  • śledź na bieżąco ofertę naszych webinarów i retransmisji – regularnie wracamy do ważnych dla nauczycieli tematów.

Jeżeli założyłaś/-eś konto, ale nie otrzymujesz powiadomień o szkoleniach, upewnij się, że Twoje konto jest aktywne. Możliwe, że po założeniu konta, nie potwierdziłaś/-eś tego faktu, klikając w link aktywacyjny, który wysłaliśmy w mailu.

Jeśli nie możesz znaleźć tego maila w skrzynce, skontaktuj się z nami na bok@edumaster.pl.