Unia Europejska
Darmowe retransmisje i webinary
Zakończony
20.02.2024
17:30
1589

Standardy Ochrony Małoletnich - kluczowe informacje

Po szkoleniu możesz nabyć:
  • zaświadczenie MEN
  • materiały dodatkowe
  • nagranie ze szkolenia
Zakończony

15 lutego weszły w życie przepisy dotyczące obowiązku opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich. Dyrektorzy placówek oświatowych mają 6 miesięcy na ich wdrożenie. Celem szkolenia, które poprowadzi Magdalena Mazur, jest zaznajomienie uczestników z obowiązującymi przepisami dotyczącymi wprowadzenia Standardów Ochrony Małoletnich.

Standardy Ochrony Małoletnich to zestaw zasad i procedur, które mają tworzyć bezpieczne środowisko w placówkach oświatowych, a zatem chronić dzieci i młodzież przed wszelkimi sytuacjami, w których mogliby zostać skrzywdzeni i mówić, jak postępować w przypadku podejrzenia, że dziecko jest krzywdzone.

Obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich przed przemocą dotyczy przedszkoli, szkół, placówek wychowawczych, placówek kształcenia ustawicznego, ośrodków wychowawczych, a za ich wdrożenie odpowiada dyrektor.

Standardy powinny obejmować m.in. takie kwestie, jak zasady bezpiecznych relacji między personelem a uczniami, procedury interwencji, osoby odpowiedzialne za przyjmowanie zgłoszeń. Wprowadzone zmiany dotyczą także bardziej szczegółowej weryfikacji personelu, który będzie pracował z dziećmi.

Podczas szkolenia prowadząca w praktyczny sposób pokaże, jak należy wprowadzić Standardy Ochrony Małoletnich. Podpowie, jak opracować procedury, na co zwrócić uwagę przy ich tworzeniu, a także kto za nie odpowiada, jak wdrażać i monitorować standardy.

Szkolenie skierowane jest do dyrektorów i nauczycieli.

Webinar jest wprowadzeniem do rozbudowanego kursu, który szczegółowo i w sposób praktyczny omawia procedury, z uwzględnieniem charakteru i rodzaju placówki.

Po darmowym webinarze w ramach oferty specjalnej możesz zakupić:

  • pakiet standard: zaświadczenie MEN i plik audio
  • pakiet plus: zaświadczenie MEN, plik audio, nagranie ze szkolenia, prezentację i ewentualne materiały dodatkowe

Osoby, które mają u nas wykupiony roczny dostęp zaświadczenia i materiały z darmowych webinarów otrzymują w cenie abonamentu.

Co zyskujesz?

  • otrzymasz podstawową wiedzę dotycząca nowych przepisów
  • dowiesz się, jakie należy opracować procedury
  • dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy ich tworzeniu, kto za nie odpowiada, jak wdrażać i monitorować standardy
17:30
17:40
Podstawy prawne
17:50
Standardy ochrony małoletnich
18:00
Zadania koordynatora
18:10
Powołanie zespołu
18:20
Analiza przepisów wewnątrzszkolnych
18:30
Przygotowanie procedur
19:00
Wdrożenie i zapoznanie społeczności
Twój webinar poprowadzi

Magdalena Mazur

Dyrektor, nauczyciel historii i WOS, mentor, trener.