Unia Europejska
Totalna wyprzedaż szkoleń
Mariola Kędzierska

Mariola Kędzierska

Polonistka, menadżerka oświaty, trenerka liderów edukacji

Mariola Kędzierska to nauczycielka dyplomowana i polonistka z ponadtrzydziestoletnim stażem. Ukończyła również studia podyplomowe z zarządzania oświatą i nadzoru pedagogicznego.

Ogromne doświadczenie zawodowe gromadziła, pracując jako wicedyrektor szkoły, menadżerka oświaty, trenerka liderów edukacji oraz  Szkoły Kompetencji, liderka oceniania kształtującego w szkole. Jest też współautorką innowacji pedagogicznych: „Od  czytania i pisania do wychowania" i „OK zeszyt".

Pracuje bez ocen cyfrowych, zgodnie z ideą oceniania kształtującego udziela informacji zwrotnych,  tworzy warunki do pracy w kulturze myślenia krytycznego.

Uważa, że rutyna jest zabójcza, dlatego nieustannie poszukuje sposobów umożliwiających kształcenie u uczniów kompetencji przyszłości. W pracy kieruje się przekonaniem, że edukacja to relacja. Jest refleksyjną praktyczką.

Pracę z uczniami opisuje na blogu „Nieidealna polonistka" – www.nieidealnapolonistka.eu oraz w postach na Facebooku i Instagramie pod tą samą nazwą.

Według badania FRIS jest wizjonerką-idealistką, ważne są dla niej współpraca, otwartość na zmiany i elastyczność w myśleniu.

A poza szkołą? Odstresowuje ją praca  w ogrodzie, spacery oraz czytanie. Jej nałogiem jest kawa. Kocha rolę mamy i babci.


Doświadczenie

  • wicedyrektor szkoły
  • polonistka
  • liderka oceniania kształtującego