Unia Europejska
Darmowe retransmisje i webinary
Karolina Antkowiak

Karolina Antkowiak

Nauczycielka matematyki i fizyki, testerka sprzętu i oprogramowania, Microsoft Innovative Educator Ekspert.

Karolina Antkowiak jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze na wydziale matematyki. Ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Fizyka z Informatyką, studia podyplomowe na Uniwersytecie Zielonogórskim w Zielonej Górze na kierunku Technologie Internetowe i Sieci Komputerowe, studia podyplomowe na Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie kierunek Zarządzanie Oświatą, a obecnie uczęszcza na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego w Przemyślu na kierunku Grafika komputerowa i multimedia.

Od 2000 roku uczy matematyki i fizyki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli oraz przedmiotów zawodowych w technikum o profilu informatycznym. Autorka artykułów opublikowanych na łamach takich magazynów jak TIK w Edukacji, Dyrektor Szkoły, Dobre Praktyki oraz Biblioteka Publiczna. Testerka sprzętu i oprogramowania. Uczestniczka jak i prowadząca warsztaty w projektach szkolnych oraz na konferencjach na terenie całego kraju. Występowała na najważniejszych konferencjach dla nauczycieli i dyrektorów w całej Polsce m.in.: Kongres TIK w Edukacji, Ogólnopolskie Zloty Innowacyjnych Nauczycieli i Dyrektorów, Lepsza Edukacja, Majowe Mrozy w Warszawie, Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych, a także Nowoczesne Technologie w Służbie Cyfrowej Szkoły i Administracji.

Od września 2017 roku Karolina Antkowiak posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. W marcu 2018 roku na zaproszenie Microsoft brała udział w międzynarodowej konferencji E2 Education Exchange w Singapurze. Trenerka i edukatorka, pasjonatka nowych technologii i programowania. Członkini grupy SuperBelfrzy RP, posiadająca tytuł OSEHero. Wyróżniona przez Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce wpisem na listę 100 osób, które w wybitny sposób przyczyniły się do rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce w 2019 roku. Autorka fanpage PANI Informatyk oraz „Dotykalscy – monitor w klasie”, Lider projektu Ambasadorzy Promethean w Polsce.

Jej największym zainteresowaniem oprócz nowych technologii jest druk 3D, którym zajmuje się od 2013 roku. Szkoli młodzież i dorosłych omawiając tajniki zarówno sprzętu oraz druku 3D, jak i modelowania oraz projektowania modeli przestrzennych.

Doświadczenie

  • nauczycielka matematyki, fizyki oraz przedmiotów zawodowych
  • autorka licznych publikacji w magazynach branżowych
  • uczestniczka konferencji dla nauczycieli i dyrektorów
  • posiada tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert
  • autorka fanpage PANI Informatyk oraz „Dotykalscy – monitor w klasie”
  • członkini grupy SuperBelfrzy RP