Specjalna oferta dla dyrektorów
Logowanie
Agata Karolczyk-Kozyra

Agata Karolczyk-Kozyra

Polonistka, edukatorka, autorka bloga edukacyjnego "Kreatywny polonista", Microsoft Innovative Educator Expert i Microsoft Innovative Educator Master Trainer.

Agata Karolczyk-Kozyra to dyplomowana nauczycielka języka polskiego, trener -szkoleniowiec, edukator, a przede wszystkim prawdziwa pasjonatka aktywnego nauczania, zgodnego z idą Konfucjusza i poglądami Janusza Korczaka.

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w zawodzie pracuje od 2001 roku. W nauczaniu najważniejsze jest dla niej rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów oraz wskazywanie im przydatności zdobywanej wiedzy i umiejętności w przyszłym życiu. Każda lekcja to dla niej wyzwanie, walka z nudą, przełamywanie stereotypów oraz okazja do budowania dobrych relacji uczeń-nauczyciel.

Rozwój jest dla niej bardzo ważny, stąd też regularnie się doszkala, poszukuje nowych wyzwań i rozwiązań. Jest autorką licznych artykułów do internetowego czasopisma dla nauczycieli i wychowawców „Problemy Oświaty i Wychowania”. Współpracuje z leszczyńskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli jako ekspert zewnętrzny oraz z Salonem Edukacyjnym „Empiria” ze Szczecina. Prowadzi bloga edukacyjnego „Kreatywny polonista” (www.kreatywnypolonista.blogspot.com), na którym dzieli się pomysłami na interesujące zajęcia, wykorzystujące metody aktywizujące. Realizuje wiele projektów międzynarodowych Comenius i Erasmus+. Była także prelegentką podczas ogólnopolskich konferencji i spotkań metodycznych, liderką projektu “Zaproś mnie na swoją lekcję” i ambasadorką programu “Wiosna edukacji”. OSEHero. Microsoft Innovative Educator Expert oraz Microsoft Innovative Eduacator Master Trainer. Ambasadorka Wakelet.

Doświadczenie

Logotyp Fundusze Europejskie, flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotyp PARP Grupa PFT, logotyp Unia Europejska Europejskie Fundusz Rozwoju Regionalnego
© 2023 Edumaster