Unia Europejska
Wszystkie szkolenia -50%
Aktualizacja
03.05.2021

Storytelling podbija szkoły

Kupując szkolenie, zapewniasz sobie:
 • zaświadczenie MEN
 • materiały dodatkowe
 • nagranie ze szkolenia
48,50 zł
97,00 zł -50%
Zrealizuj kod lub

Czy bajki i mity mogą pomóc Ci w pracy nauczyciela? Czy stosowane w storytellingu schematy mogą stać się znakomitą bazą wyjściową do szlifowania z uczniami warsztatu pisarskiego? Oczywiście! Udowadnia to Monika Andrulewicz na szkoleniu "Storytelling podbija szkoły, czyli o pracy z opowieścią, mitem i legendą".

Storytelling, czyli kreowanie historii to jedno z najnowszych narzędzi marketingowych. Wykorzystuje uproszczony schemat opowieści (bohater wyrusza w podróż, dzięki magicznemu przedmiotowi otrzymanemu od donatora pokonuje antagonistę - smoka i zdobywa rękę księżniczki) i wypełnia go unikatowym materiałem, który pozwala stworzyć tożsamość firmy i wyróżnić ją na tle konkurencji. Technika ta doskonale sprawdza się jednak nie tylko w biznesie, ale też w edukacji!

Podczas szkolenia prowadząca opowie, czym jest storytelling i jak wykorzystać go interdyscyplinarnie, w szczególności na lekcjach języka polskiego. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dobrze opowiedziana historia pozwala zyskać szersze grono słuchaczy - zwiększa ich zainteresowanie i zaangażowanie, a także jest znacznie łatwiejsza do zapamiętania. Narzędzia stosowane przez storytelling to też szereg korzyści dla ucznia: ułatwiają uczenie się, usprawniają warsztat pisarski, czynią lepszym mówcą.

Głównym celem szkolenia jest przybliżenie zasad storytellingu, zgłębienie tajników pisania oraz opowiadania zajmujących historii. Prowadząca opowie m.in. o tym, jak rozpoznać budowę poszczególnych storytellingowych gatunków, jak wygląda storytellingowa podróż, jak powstaje postać bohatera i co zrobić, by był on zajmujący i uczył jak najwięcej, wreszcie, jak odczytywać symbole baśni, legendy i historii i wplatać je w kolejne opowieści. Na zakończenie pokaże metody pracy z poszczególnymi gatunkami i podpowie, jak napisać fascynującą opowieść.

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, nauczycieli polonistów na wszystkich poziomach kształcenia, pedagogów i wychowawców.

Co zyskujesz?

 • dowiesz się, czym jest storytelling i jak stosować go na lekcjach
 • dowiesz się, jak w sposób ciekawy pracować z baśnią, mitem, legendą, opowieścią
 • dowiesz się, czym jest opowieść alternatywna i jak ją stosować nie tylko na języku polskim, ale także na godzinach wychowawczych
Umiejętność rozpoznawania budowy poszczególnych storytellingowych gatunków (legenda, mit, opowieść, baśń)
Budowa "Podróży bohatera", ze zwróceniem uwagi na poszczególne elementy storytellingu
Wielowymiarowość bohaterów poszczególnych gatunków
Jak powstaje postać bohatera i co zrobić, by był on zajmujący i uczył jak najwięcej?
Jak odczytywać symbole baśni, legendy i historii i wplatać je w kolejne opowieści?
Metody pracy z poszczególnymi gatunkami
Jak napisać fascynującą opowieść?

Zaświadczenie MEN

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz zaświadczenie MEN.
 • Zaświadczenie MEN

Materiały dodatkowe

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz materiały dodatkowe.
 • Materiał dodatkowy - Arkusz tworzenia postaci
 • Materiał dodatkowy - Kanwa historii
 • Materiał dodatkowy - Podróż bohatera 1
 • Materiał dodatkowy - Podróż bohatera 2