Unia Europejska
Wzory dokumentów dla nauczycieli
Aktualizacja
31.08.2023

Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu - co musisz wiedzieć, by ją wprowadzić w swojej klasie?

Kupując szkolenie, zapewniasz sobie:
 • zaświadczenie MEiN
 • materiały dodatkowe
 • nagranie ze szkolenia
97,00 zł
Zrealizuj kod lub

Jakie są przyczyny trudnych zachowań u dzieci? Jak wprowadzić Pozytywną Dyscyplinę? Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia Olgi Pośpiech.

Codzienna praca z dziećmi w wieku przedszkolnym stawia nauczycieli przed wieloma wyzwaniami wychowawczymi. Dorośli są często bezradni w obliczu takich trudności jak brak współpracy, agresja, napady złości, zniechęcenie. Jako nauczyciele nierzadko nie jesteśmy przygotowani ani w teorii, ani w praktyce na stawienie czoła tym wyzwaniom. Do tego dochodzi jeszcze nasz dobrostan - a raczej zmęczenie, frustracja, wypalenie.

Pozytywna Dyscyplina przychodzi z pomocą tym nauczycielom, którzy potrzebują wsparcia, wiedzy, konkretnych narzędzi, pomocnych w ich pracy na co dzień. To podejście, które ma już ponad 40 lat i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Zostało opracowane przez Jane Nelsen, mamę siódemki dzieci, doktor psychologii, trenerkę. Pozytywna Dyscyplina pomogła już tysiącom osób - w Polsce i na świecie. Uczestnicy tego szkolenia będą mieli okazję zapoznać się z przykładowymi narzędziami tego podejścia. Zobaczą, jakie rozwiązania - w zakresie komunikacji - mogą okazać się pomocne w codziennej pracy nauczyciela przedszkola.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, dyrektorów, specjalistów pracujących z dziećmi.

Co zyskujesz?

 • poznasz fundamenty Pozytywnej Dyscypliny
 • dowiesz się, co może się kryć za zachowaniem dziecka
 • nauczysz się budować komunikaty zachęcające do współpracy
 • odkryjesz, jak ważny jest nauczycielski dobrostan
 • otrzymasz do wyboru rozwiązania, pomocne w obliczu wyzwań wychowawczych, które będą jednocześnie wyposażać dzieci w wybrane kompetencje społeczne
Rozgrzewka - ćwiczenie.
Podstawy Pozytywnej Dyscypliny.
Lista celów długofalowych a codzienne wyzwania.
Rola modelowania dorosłego i budowania relacji z dziećmi.
Przykładowe narzędzia - komunikaty empatyczne oraz pytania pełne ciekawości.
Przyczyny trudnych zachowań u dzieci.
Podsumowanie.

Zaświadczenie MEiN

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz zaświadczenie MEiN.
 • Zaświadczenie MEiN

Materiały dodatkowe

W pakiecie ze szkoleniem otrzymasz materiały dodatkowe.
 • Prezentacja ze szkolenia
 • Szkolenie w formie podcastu
Twoje szkolenie poprowadzi

Olga Pośpiech

Certyfikowana edukatorka Pozytywnej Dyscypliny

Oceny

6
59
5
37
4
0
3
0
2
0
1
0
Średnia ocena: 5,6 / 6

Opinie

merytoryczne przygotowanie Pani wykładowczyni.

Ewa R.

Sformułowanie "albo masz wymówki albo masz wyniki", dużo na temat psychologii zachowania, że jest ono tak naprawdę widocznym rezultatem (odbiciem) naszych emocji - zachowania ucznia ale również nauczyciela, cała pozytywna dyscyplina oparta na wsparciu uczniów i psychologii pozytywnej jest dla mnie bardzo fascynująca. I to, że uczeń zachowuje się dobrze, gdy zadbamy o pozytywną atmosferę w klasie czyli o to, żeby czuł się również dobrze. Pozdrawiam serdecznie bardzo dobrze przygotowaną Prowadzącą :)

Monika M.

Uświadomienie, ,że najważniejsze jest nawiązanie z dziećmi relacji, a dopiero później - edukacja. A poprzez odpowiednie relacje, komunikaty możemy kształtować w dziecku kompetencje, tak ważne w całym życiu.

Żaneta B.

Dzień dobry. Podobało mi się to, że podczas tego webinarium zostało przedstawione to wszystko co mnie nurtowało. Otrzymałam odpowiedź na wszystkie pytania jakie zaprzątały moją głowę. Bardzo dziękuję I pozdrawiam Paulina K-D

Paulina K.

Ciekawe formy rozwiazywania problemow

Pilarz-Śmiechowska T.