Unia Europejska
Totalna wyprzedaż szkoleń
Zakończony
19.01.2024
17:30
699

Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu - co musisz wiedzieć, by ją wprowadzić w swojej klasie?

Po szkoleniu możesz nabyć:
 • zaświadczenie MEN
 • materiały dodatkowe
 • nagranie ze szkolenia
Zakończony

Zapraszamy na retransmisję jednego z najpopularniejszych tematów na naszej platformie: Pozytywna dyscyplina w szkole i przedszkolu - co musisz wiedzieć, by ją wprowadzić w swojej klasie?

 • Czeka na Was 90 minut wypełnione wiedzą i konkretami - za darmo.
 • Retransmisja nie jest opcją "na żywo", więc nie będzie na niej czatu - wszelkie pytania dotyczące produktów prosimy nam wysyłać na bok@edumaster.pl. Zachęcamy również do dyskusji na naszym forum.
 • Po retransmisji będzie można zakupić nagranie i materiały ze szkolenia wraz z testem w promocyjnej cenie. Zdanie tego testu upoważnia do otrzymania zaświadczenia MEN ze szkolenia.

Jakie są przyczyny trudnych zachowań u dzieci? Jak wprowadzić Pozytywną Dyscyplinę? Odpowiedzi na te pytania poznasz w czasie szkolenia Olgi Pośpiech.

Codzienna praca z dziećmi w wieku przedszkolnym stawia nauczycieli przed wieloma wyzwaniami wychowawczymi. Dorośli są często bezradni w obliczu takich trudności jak brak współpracy, agresja, napady złości, zniechęcenie. Jako nauczyciele nierzadko nie jesteśmy przygotowani ani w teorii, ani w praktyce na stawienie czoła tym wyzwaniom. Do tego dochodzi jeszcze nasz dobrostan - a raczej zmęczenie, frustracja, wypalenie.

Pozytywna Dyscyplina przychodzi z pomocą tym nauczycielom, którzy potrzebują wsparcia, wiedzy, konkretnych narzędzi, pomocnych w ich pracy na co dzień. To podejście, które ma już ponad 40 lat i wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Zostało opracowane przez Jane Nelsen, mamę siódemki dzieci, doktor psychologii, trenerkę. Pozytywna Dyscyplina pomogła już tysiącom osób - w Polsce i na świecie. Uczestnicy tego szkolenia będą mieli okazję zapoznać się z przykładowymi narzędziami tego podejścia. Zobaczą, jakie rozwiązania - w zakresie komunikacji - mogą okazać się pomocne w codziennej pracy nauczyciela przedszkola.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, dyrektorów, specjalistów pracujących z dziećmi.

Co zyskujesz?

 • poznasz fundamenty Pozytywnej Dyscypliny
 • dowiesz się, co może się kryć za zachowaniem dziecka
 • nauczysz się budować komunikaty zachęcające do współpracy
 • odkryjesz, jak ważny jest nauczycielski dobrostan
 • otrzymasz do wyboru rozwiązania, pomocne w obliczu wyzwań wychowawczych, które będą jednocześnie wyposażać dzieci w wybrane kompetencje społeczne
17:30
17:40
Rozgrzewka - ćwiczenie.
17:50
Podstawy Pozytywnej Dyscypliny.
18:00
Lista celów długofalowych a codzienne wyzwania.
18:10
Rola modelowania dorosłego i budowania relacji z dziećmi.
18:30
Przykładowe narzędzia - komunikaty empatyczne oraz pytania pełne ciekawości.
18:50
Przyczyny trudnych zachowań u dzieci.
19:00
Podsumowanie.
Twój webinar poprowadzi

Olga Pośpiech

Certyfikowana edukatorka Pozytywnej Dyscypliny