Unia Europejska
Wszystkie szkolenia za darmo!
Katarzyna Skolimowska

Katarzyna Skolimowska

Trenerka nauczycieli, polonistka, instruktorka szkolnych zajęć teatralnych, autorka książek i poczytnego bloga.

Katarzyna Skolimowska to specjalistka, która do spojrzenia na nauczanie wprowadza zupełnie nową jakość. Ukończyła Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Śląskim, a doświadczenie zdobywała pracując jako nauczycielka polskiego w placówkach różnych szczebli, wychowawca, instruktorka zajęć teatralnych oraz opiekunka Szkolnego Koła PCK. Świetnie sprawdza się również w roli dziennikarki magazynu dla wychowawców „Sygnał”.

Swoją wiedzę metodyczną i praktykę trenerską budowała m.in. podczas szkoleń i webinarów dla szkoły języków obcych For You oraz Akademii Webinaru. Katarzyna Skolimowska jest również pomysłodawczynią i współautorką nowoczesnego podręcznika dla wychowawców „Wychowanie do osobistego rozwoju” oraz autorką książki „Podkręć mózg. I wejdź na wyższy lewel nauczania”. Ogromnym doświadczeniem i nieszablonowymi pomysłami dzieli się podczas szkoleń organizowanych przez FitEdukację, którą stworzyła i którą dynamicznie rozwija oraz na blogu „Inspiracje dla szkoły”. Jej misją jest rozprzestrzenianie idei rozwijania kompetencji miękkich od najmłodszych lat i wprowadzenie zdrowego wymiaru edukacji do szkół.

Wolny czas spędza przede wszystkim ze swoją córeczką Oliwią. Lubi biegać, czytać książki z zakresu rozwoju osobistego, gotować. Próbuje opanować sztukę żonglowania!

Doświadczenie

  • wieloletnie doświadczenie pedagogiczne: nauczycielka języka polskiego, wychowawca, instruktor zajęć teatralnych, opiekun SKPCK
  • lektor i metodyk w szkole języków obcych For You
  • trenerka nauczycieli w Akademii Webinaru
  • założycielka FitEdukacja
  • w 2015 roku jako trener uczestniczyła w projekcie MEN i ORE Nowe przywództwo edukacyjne
  • autorka bloga Inspiracje dla szkoły
  • autorka i współautorka książek