Unia Europejska
Wszystkie szkolenia -50%
Jan Bielaszka

Jan Bielaszka

Nauczyciel i wykładowca, specjalista od zajęć z programowania i robotyki dla dzieci.

Z wykształcenia i pasji informatyk o szerokim polu działania. Ekspert merytoryczny ds. informatyki w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Współautor poradnika dydaktyczno-metodycznego dla klas IV-VIII w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020”. Współautor poradnika dydaktyczno-metodycznego „Programowanie ze Scottie Go dla dzieci od 6 do 9 lat”. Twórca materiałów z informatyki na platformy e-learningowe. Nauczyciel informatyki oraz wykładowca z bogatym doświadczeniem w realizacji szkoleń komputerowych. Egzaminator Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Cyfrowych ECCC. Certyfikowany trener pracowni robotyki i druku 3D Skrilab.

Prowadzi szkolenia dla nauczycieli z zakresu: wykorzystania CTI w procesie nauczania, grywalizacji, bezpieczeństwa w sieci, ochrony danych osobowych a także pracy z drukarką 3D na lekcji i wykorzystaniem mikrokontrolerów w nauce programowania oraz pracy z okularami VR na lekcjach. Uczy dzieci i nauczycieli podstaw programowania oraz robotyki. Organizator szkolenia latania dronami dla młodzieży i dorosłych.

Szczególnie interesuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii w edukacji i administracji oraz wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości w życiu codziennym. Od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą Informatyczna Edukacja świadczącą usługi szkoleniowe, a od 7 lat jest prezesem firmy Informatyczny Expert Sp. z o. o., która świadczy szeroko pojęte usługi informatyczne oraz reklamowo-wydawnicze. W wolnych chwilach fan gier komputerowych.

www.facebook.com/janbielaszka

www.linkedin.com/in/janbielaszka/

www.informatycznaedukacja.pl

www.informatyczny.expert

www.janbielaszka.eu

Doświadczenie

  • nauczyciel informatyki i matematyki w szkołach różnych szczebli
  • wykładowca na Wydziale Informatyki i Matematyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
  • właściciel firmy świadczącej usługi informatyczne i organizującej szkolenia wdrażające programowanie do edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej i szkolnej
  • prezes zarządu w firmie Informatyczny Ekspert świadczącej szeroki zakres usług informatycznych, reklamowych, wydawniczych i szkoleniowych
  • administrator platform e-learningowych