Specjalna oferta dla dyrektorów
Logowanie
Dariusz Pysz-Waberski

Dariusz Pysz-Waberski

Seksuolog, seksuolog sądowy, neurofizjolog, psychoterapeuta, psychotraumatolog, specjalista terapii środowiskowej.

Dariusz Pysz-Waberski jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w dziedzinie nauk medycznych (seksuologia). Jest asystentem badawczo-dydaktycznym w Katedrze Psychopatologii Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie oraz asystentem dydaktycznym w WSB-National-Louis University. Prowadzi zajęcia z seksuologii sądowej, seksuologii, podstaw seksuologii, neurofizjologii, psychopatologii i opiniodawstwa i orzecznictwa sądowego. To przede wszystkim jednak człowiek, który łączy ogrom wiedzy i doświadczenia z niesamowitym zaangażowaniem we wszystko, co robi.

Jest czynnym biegłym seksuologiem sądowym przy Sądzie Okręgowym w Katowicach, Gliwicach i w Bielsku-Białej. Prowadzi badania sądowe i zajmuje się leczeniem sprawców przestępstw seksualnych. Opiniuje również w sprawach cywilnych o uzgodnienie płci.

Dariusz Pysz-Waberski pracuje jako seksuolog - praktyk w Instytucie Seksuologii i Medycyny Psychosomatycznej w Katowicach, Pszczynie i Bielsku-Białej, gdzie przyjmuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Współpracuje również z Fundacją Onkologiczną Rakiety prowadząc konsultacje seksuologiczne dla pacjentów z chorobą nowotworową.

Interesuje się neurobiologią sprawców przestępstw seksualnych, seksuologią dziecięcą oraz genetyką zachowań seksualnych i płci.

Jest członkiem:

  • Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego,

  • Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego,

  • Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,

  • Ogólnopolskiego Wielospecjalistycznego Konsylium Nowotworów Neuroendokrynnych "Tumor Board" Kliniki Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych Katedry Patofizjologii i Endokrynologii ŚUM pod kierownictwem Prof. med. B. Kos - Budły,

  • Brest Cancer Unit Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego ŚUM pod kierownictwem Dr n. med. Andrzeja Lorka.

Doświadczenie

Logotyp Fundusze Europejskie, flaga Rzeczypospolitej Polskiej, logotyp PARP Grupa PFT, logotyp Unia Europejska Europejskie Fundusz Rozwoju Regionalnego
© 2023 Edumaster