Artyku%c5%81 kongresy 5

Konferencje i kongresy, czyli spotkania z edumasterem

W dniach 16-18 września odbył się tym razem w Krakowie XII Kongres Zarządzania Oświatą OSKKO. Około 800 uczestników, w tym goście zagraniczni, naukowcy, samorządowcy, obradowali w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Kinie Kijów. Kierunki polityki oświatowej, nadzór pedagogiczny, nowe rozporządzenia dla dyrektorów szkół i przedszkoli, ale także robotyka i programowanie w nowej podstawie programowej czy wykorzystanie eksperymentów w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych to tylko niektóre z poruszanych tematów.

6 października gościliśmy w Warszawie na VIII Ogólnopolskim Kongresie dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych organizowanym przez Forum Media Polska. Eksperci skupili się na zagadnieniach związanych z wdrożeniem założeń reformy oświaty w placówkach niepublicznych, sposobach monitorowania realizacji nowej podstawy programowej, przedstawiając najlepsze i praktyczne rozwiązania.

Więcej szczegółów:

XII Kongres Zarządzania Oświatą

VIII Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

Fizyka i niemiecki   artyku%c5%82.1png

Nowe publikacje edumaster.pl z języka niemieckiego i fizyki

Język niemiecki. Szkoła podstawowa klasy 1-3 to różnorodne, bogato ilustrowane interaktywne ćwiczenia dla wszystkich rozpoczynających naukę tego języka. Zadania podzielone na tematy zgodne z podstawą programową, uzupełnione obrazkowymi słowniczkami pozwalają zapoznać się i utrwalić podstawowy zasób słownictwa najmłodszym uczniom.

Fizyka. Szkoła podstawowa klasa 7, to zbiór ciekawych, zróżnicowanych zadań zgodnych z nową podstawą programową MEN dla szkoły podstawowej. Dodatkowo zamieszczono ćwiczenia dostępne tylko dla nauczycieli, które mogą stanowić źródło zadań domowych i testów.

Zobaczcie szczegóły

Język niemiecki. Szkoła podstawowa klasy 1-3

Fizyka. Szkoła podstawowa klasa 7

Konferencja edutech

Edumaster na konferencji eduTech

Konferencja eduTech była spotkaniem wszystkich pasjonatów nowoczesnych technologii, tych którzy z bliska chcieli przyjrzeć się zarówno nowinkom używanym w nauczaniu, zobaczyć jak będzie wyglądała edukacja przyszłości i wziąć garść inspiracji od ekspertów.

Wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji to dzisiaj codzienność i konieczność, wciąż pojawiają się nowe programy, aplikacje, wydawcy również oferują znacznie więcej niż tylko tradycyjne podręczniki, w sieci możemy znaleźć mnóstwo inspirujących materiałów; czasem łatwo się w tym wszystkim zagubić… Dlatego wszelkie spotkania są bardzo ważne, jeśli chce się być na bieżąco.

Wszyscy, którzy nie mogli być 30 września w Warszawie, bądź uczestniczyć w transmisji online, mogą zobaczyć retransmisję i mieć dostęp przez 3 miesiące do nagrań.

Więcej szczegółów:

Konferencja eduTech

Shutterstock 427376107

Kalendarz nowego roku szkolnego 2017/2018

Wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli czeka wiele zmian. Nowe podstawy programowe wprowadzone są dla klas 1, 4, 7. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku ukończyli klasę 6, pozostają dalej w szkole podstawowej, w nowej klasie 7. Gimnazja już nie prowadziły naboru, gdyż będą wygaszane. Zamiast szkół zawodowych powstają dwustopniowe szkoły branżowe.

Zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice mają wiele obaw, czy wszystko uda się płynnie wdrożyć.

Tymczasem wszystkim uczniom jak i nauczycielom życzymy sukcesów, wytrwałości, inspiracji i jak najwięcej miłych chwil spędzonych w szkolnych murach.

Więcej szczegółów:

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Nowo%c5%9bci jezykowe

Nowości językowe - angielski i niemiecki dla szkoły podstawowej

Język angielski. Szkoła podstawowa klasy 1-3 to różnorodne, bogato ilustrowane interaktywne ćwiczenia dla etapu edukacji wczesnoszkolnej, uzupełnione słowniczkiem zamieszczonym przed każdym działem tematycznym. Pozwalają zapoznać się i utrwalić podstawowy zasób słownictwa i gramatyki najmłodszym uczniom. Wszystkie zadania zgodne są z podstawą programową MEN.

Język niemiecki. Szkoła podstawowa klasy 4-7 to zbiór ciekawych, zróżnicowanych ćwiczeń, bogato ilustrowanych, dzięki którym uczniowie w nowoczesny i atrakcyjny sposób mogą przyswoić i utrwalić słownictwo oraz zagadnienia gramatyczne. Dodatkowo zamieszczono wyjaśnienia najważniejszych wiadomości, pozwalających łatwiej i szybciej rozwiązywać zadania, bez konieczności szukania w innych źródłach. Ćwiczenia mogą być wykorzystywane zarówno w szkole na lekcji pod okiem nauczyciela, indywidualnie w domu przez uczniów, jak też w szkołach językowych.

Zobaczcie szczegóły

Język angielski. Szkoła podstawowa klasy 1-3

Język niemiecki. Szkoła podstawowa klasy 4-7

Załóż darmowe konto

W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

Rozumiem