Język niemiecki - matura 2018- poziom podstawowy

Najważniejsze informacje o egzaminie, a także o poszczególnych jego częściach, rodzajach ćwiczeń, punktacji wraz z praktycznymi wskazówkami przedstawiono w krótkich filmach.

Język niemiecki matura 2018. Poziom podstawowy składa się z:

  • części ćwiczeniowej
  • przykładowych arkuszy maturalnych

W części ćwiczeniowej zadania podzielono zgodnie z działami arkusza maturalnego:

  • rozumienie ze słuchu
  • rozumienie tekstów pisanych
  • znajomość środków językowych
  • wypowiedź pisemna

Układ taki pozwala już od początku przygotowań zbliżyć się do prawdziwego egzaminu, ćwiczyć oraz sprawdzać swoją wiedzę. Różnorodność interaktywnych zadań w typach maturalnych, zgodnych z formułą nowego egzaminu, sposób ich rozwiązywania oraz natychmiastowy wynik z pewnością ułatwi i uatrakcyjni naukę.

Przy zadaniach na rozumienie ze słuchu dany tekst można przesłuchiwać dowolną ilość razy, nie tylko dwukrotnie jak na egzaminie maturalnym. Ciekawe teksty do ćwiczeń zaczerpnięte z aktualnych źródeł dostarczą dodatkowej wiedzy. Wszystkie zadania można rozwiązywać wielokrotnie, łatwo sprawdzając swoje postępy.

Do każdego rodzaju wypowiedzi pisemnej jaki może znaleźć się na egzaminie zamieszczono zarówno wypowiedź wzorcową jak i przeciętną, obie z objaśnieniami oceniania, komentarzem, tak by łatwo można zobaczyć różnice między nimi i uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Kolejna część publikacji to przykładowe arkusze maturalne, w których ćwiczenia ułożono już zgodnie z wytycznymi CKE dotyczącymi zestawów maturalnych.

Egzamin maturalny z języka niemieckiego składa się zarówno z części pisemnej jak i ustnej, dlatego też oprócz zestawów pytań przygotowaliśmy filmy z nagraniami dwóch przykładowych egzaminów wraz z komentarzem egzaminatorów, co ułatwi wczuć się w atmosferę zbliżającej się matury i być jeszcze lepiej przygotowanym oraz znać sposób oceniania swoich wypowiedzi.

Dostęp na 12 miesięcy.

Ogromy zasób wiedzy, w cenie poniżej kosztu jednej lekcji korepetycji !

Załóż darmowe konto

W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

Rozumiem