Matematyka. Szkoła podstawowa klasy 4-6

Matematyka. Szkoła podstawowa klasy 4-6 jest zgodna z podstawą programową MEN dla II etapu edukacyjnego, czyli dla klas 4-7 szkoły podstawowej. Zawiera 360 interaktywnych zadań zamkniętych i otwartych podzielonych na 12 działów według treści nauczania, dzięki którym można realizować wymagania szczegółowe określone w podstawie programowej. Dodatkowo zamieszczono 4 testy z całości materiału, które można wykorzystać do ewaluacji wyników nauczania.

  Działy:

  1. Liczby naturalne
  2. Działania na liczbach naturalnych
  3. Liczby dodatnie i ujemne i działania na nich
  4. Ułamki zwykłe i liczby dziesiętne
  5. Działania na ułamkach zwykłych i liczbach dziesiętnych
  6. Wyrażenia algebraiczne i równania
  7. Obliczenia praktyczne
  8. Zadania tekstowe, procenty
  9. Figury na płaszczenie - proste, odcinki, kąty
  10. Wielokąty, koła i okręgi, obliczenia w geometrii
  11. Statystyka opisowa: tabele, diagramy, wykresy, prędkość, droga, czas
  12. Bryły

Matematyka. Szkoła podstawowa klasy 4-6

to atrakcyjna dla uczniów i bardzo pomocna dla nauczycieli publikacja dostępna tylko online. Umożliwia systematyczne i kompleksowe powtarzanie całego materiału. Zamieszczone odpowiedzi do wszystkich zadań tak zamkniętych jak i otwartych (często kilkoma sposobami), liczne wskazówki dają uczniowi na bieżąco możliwość samooceny, kontrolowania swoich postępów, pomagają wykształcić intuicję matematyczną, umiejętność rozumowania, wyciągania wniosków i argumentowania. Zadania uwzględniają zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów, zarówno tych zdolniejszych, jak i tych mających trudności.

4 testy z całości materiału pozwalają na ewaluację wyników i przygotowanie się do egzaminów. Podane zasady oceniania rozwiązań oraz schematy punktowania stanowią zachętę do prób ustalania etapów i tworzenia strategii rozwiązania problemu.

 • Dostęp na 12 miesięcy.
 • Ogromy zasób wiedzy, znacznie tańszy niż godzina korepetycji!
 • Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem