Wiedza o społeczeństwie dla gimnazjum. Z egzaminem w tle.

Wiedza o społeczeństwie dla gimnazjum. Z egzaminem w tle jest zgodna z podstawą programową MEN dla III etapu edukacyjnego i wymaganiami CKE do części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego. Zawiera 120 interaktywnych zadań w podziale na zagadnienia:

 1. Społeczeństwo. Naród.
 2. Państwo. Demokracja. Ustrój III RP.
 3. Polska polityka zagraniczna. Integracja europejska. Organizacje międzynarodowe. Problemy współczesnego świata.
 4. Zagadnienia ekonomiczne.

Wiedza o społeczeństwie dla gimnazjum

to wspaniała pomoc w przygotowaniach do części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, umożliwiająca systematyczne i kompleksowe powtórzenie całego materiału.

Zadania oparte o różnorodne materiały źródłowe: teksty, także z najnowszych artykułów, ilustracje, schematy pozwalają porównywać i analizować zjawiska zachodzące we współczesnym świecie.

Dodatkowo zamieszczona karta powtórzeniowa do działu Społeczeństwo. Naród, pozwala uczniowi zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami podstawy programowej , określa niezbędne umiejętności, wiadomości i pojęcia z danego działu. Dzięki nim uczeń na bieżąco ma możliwość samooceny i kontrolowania swoich postępów.

Publikacja może służyć w trakcie całego etapu nauki w gimnazjum, niezależnie od rodzaju wybranego podręcznika.

 • Dostęp na 12 miesięcy.
 • Ogromy zasób wiedzy, znacznie tańszy niż godzina korepetycji!
 • Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem