Język polski dla gimnazjum. Z egzaminem w tle.

Język polski dla gimnazjum. Z egzaminem w tle jest zgodny z podstawą programową MEN dla III etapu edukacyjnego, czyli dla klas I-III gimnazjum oraz wymaganiami CKE do egzaminu gimnazjalnego. Zawiera ponad 500 zadań do tekstów z podstawy programowej i zadania z nauki o języku, ułożone według działów:

  1. Epika.
  2. Liryka.
  3. Dramat.
  4. Gatunki mieszane.
  5. Style i formy wypowiedzi.
  6. Słowotwórstwo.
  7. Fonetyka.
  8. Fleksja.
  9. Składnia.

Język polski dla gimnazjum. Z egzaminem w tle

to świetna pomoc nie tylko w przygotowaniach do egzaminu gimnazjalnego ale także w trakcie realizacji całego programu nauczania w gimnazjum, dostępna tylko online, można z niej korzystać niezależnie od rodzaju wybranego podręcznika. Zamieszczone ćwiczenia można wykorzystywać zarówno w szkole na lekcji, do sprawdzianów, zadań domowych jak i do samodzielnej pracy ucznia w domu. Odpowiedzi do wszystkich zadań dają uczniowi na bieżąco możliwość samooceny i kontrolowania swoich postępów.

Publikacja zawiera także mini wykłady filmowe poświęcone literaturze, m.in. fraszkom i trenom Jana Kochanowskiego, bajkom Ignacego Krasickiego, komedii, dramatowi romantycznemu, powieści historycznej, a także zagadnieniom językowym : stylom i formom wypowiedzi, fleksji, fonetyce, składni, słowotwórstwu.

4 przykładowe arkusze egzaminu gimnazjalnego zgodne z wytycznymi CKE są świetnym ćwiczeniem przed prawdziwym egzaminem, przygotowują i oswajają z jego formułą .

 • Dostęp na 12 miesięcy.
 • Ogromy zasób wiedzy, znacznie tańszy niż godzina korepetycji!
 • Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem