Historia dla gimnazjum. Z egzaminem w tle.

Historia dla gimnazjum. Z egzaminem w tle jest zgodna z podstawą programową MEN dla III etapu edukacyjnego, czyli dla klas I-III gimnazjum i wymaganiami CKE do części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego.

Zawiera ponad 200 interaktywnych zadań obejmujących zagadnienia od czasów najdawniejszych do początków XX wieku w podziale na epoki:

  1. Starożytność.
  2. Średniowiecze.
  3. Czasy nowożytne.
  4. Wiek XIX.

Historia dla gimnazjum. Z egzaminem w tle

to wspaniała pomoc w przygotowaniach do części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego, umożliwiająca systematyczne i kompleksowe powtórzenie całego materiału.

Zadania oparte o różnorodne materiały źródłowe: teksty, mapy, ilustracje pozwalają sytuować wydarzenia i procesy historyczne w czasie, porównywać i analizować zachodzące zjawiska, wyjaśniać związki przyczynowo-skutkowe.

Ćwiczenia uwzględniają zróżnicowane potrzeby edukacyjne uczniów, zarówno tych zdolniejszych, jak i tych mających trudności z opanowaniem wiedzy historycznej.

Dodatkowo zamieszczono karty powtórzeniowe: Pradzieje i Starożytny Wschód, Starożytna Grecja, pozwalające uczniowi zapoznać się ze szczegółowymi wymaganiami podstawy programowej , określające umiejętności i wiadomości – daty, wydarzenia i pojęcia z danego działu. Dzięki nim uczeń na bieżąco ma możliwość samooceny i kontrolowania swoich postępów.

Publikacja może służyć w trakcie całego etapu nauki w gimnazjum, niezależnie od rodzaju wybranego podręcznika.

 • Dostęp na 12 miesięcy.
 • Ogromy zasób wiedzy, znacznie tańszy niż godzina korepetycji!
 • Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem