Biologia dla gimnazjum. Z egzaminem w tle

Biologia dla gimnazjum. Z egzaminem w tle jest zgodna z podstawą programową MEN dla III etapu edukacyjnego, czyli dla klas I-III gimnazjum oraz wymaganiami CKE do egzaminu gimnazjalnego.

Zawiera ponad 200 interaktywnych zadań podzielonych na 10 działów według treści nauczania, dzięki którym można realizować wymagania szczegółowe określone w podstawie programowej.

  Działy:

  1. Biologia jako nauka i jej metody badawcze.
  2. Budowa i funkcjonowanie komórek. Tkanki. Czynności życiowe.
  3. Bakterie, protisty, grzyby.
  4. Rośliny.
  5. Zwierzęta bezkręgowe.
  6. Kręgowce.
  7. Anatomia i fizjologia człowieka.
  8. Genetyka.
  9. Ewolucja i ewolucjonizm.
  10. Ekologia i ochrona środowiska.

Biologia dla gimnazjum. Z egzaminem w tle

to wspaniała pomoc w przygotowaniach do części matematyczno-przyrodniczej egzaminu gimnazjalnego, umożliwiająca systematyczne i kompleksowe powtórzenie całego materiału nie tylko przed egzaminem. To także zbiór ćwiczeń zarówno do pracy na lekcji z nauczycielem, do sprawdzianów, zadań domowych jak i do samodzielnej pracy ucznia w domu. Zamieszczone odpowiedzi do wszystkich zadań, liczne wskazówki, dają uczniowi na bieżąco możliwość samooceny i kontrolowania swoich postępów. Publikacja może służyć w trakcie całego etapu nauki w gimnazjum, niezależnie od rodzaju wybranego podręcznika.

 • Dostęp na 12 miesięcy.
 • Ogromy zasób wiedzy, znacznie tańszy niż godzina korepetycji!
 • Załóż darmowe konto

  W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

  Rozumiem