Kongres oskko 3

XI Kongres Zarządzania Oświatą OSKKO, Gdańsk 26-28 września 2016 r.

W dniach 26-28 września 2016 r. w Gdańsku odbył się XI Kongres Zarządzania Oświatą organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty (OSKKO). Zgromadził ponad 1000 uczestników: dyrektorów wszystkich poziomów szkół, pracowników organów prowadzących i organów nadzoru pedagogicznego - osób zaangażowanych w zarządzanie oświatą na poziomie państwowym i lokalnym. I my też tam byliśmy.

Obradowano w obiektach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i w Europejskim Centrum Solidarności.

W związku z zapowiedzianymi pod koniec czerwca przez MEN zmianami systemowymi w oświacie jak i przedstawionym w połowie września nowym Prawem Oświatowym tegoroczny Kongres stał się miejscem gorących dyskusji na te tematy w czasie debat.

Z wypowiedzi dyrektorów różnych typów szkół, tak podstawowych, gimnazjalnych jak i ponadgimnazjalnych, publicznych i niepublicznych, zarówno z dużych jak i małych miast dało się odczuć niechęć do propozycji MEN i obawy, czy proponowane zmiany nie wprowadzą do polskich szkół zbędnego i niepotrzebnego zupełnie chaosu na najbliższe kilka lat, a ich "ofiarami" staną się zarówno uczniowie jak i nauczyciele.

Obszerne fragmenty z debat można zobaczyć w opublikowanych już przez OSKKO relacjach filmowych. Wkrótce zostanie przedstawiony oficjalny dokument.

Stanowisko Kongresu w sprawie zmian systemowych w oświacie cz.1

Stanowisko Kongresu w sprawie zmian systemowych w oświacie cz. 2

Stanowisko Kongresu w sprawie zmian systemowych w oświacie cz. 3

Pani Minister Edukacji Anna Zalewska mimo wcześniejszych zapowiedzi nie pojawiła się na Kongresie. Na pytania uczestników odpowiadali inni przedstawiciele MEN. Relację filmową ze spotkania uczestników Kongresu z przedstawicielami MEN również można już zobaczyć

Spotkanie z przedstawicielami MEN cz. 1

Spotkanie z przedstawicielami MEN cz. 2

Zmiany w systemie oświaty stały się wiodącymi tematami dyskusji zarówno na salach obrad jak i w kuluarach. Jednak nie tylko nimi zajmowali się uczestnicy. OSKKO, realizując swą misję zwiększenia efektywności polskiego systemu oświaty, zabiegając o jakość prawa oświatowego zaprosiło do współpracy kadrę zarządzającą oświaty do prac w licznych grupach tematycznych.

Załóż darmowe konto

W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

Rozumiem