Shutterstock 427376107

Kalendarz nowego roku szkolnego 2017/2018

Zaczyna się nowy rok szkolny 2017/2018. Tym razem pierwszy dzień szkoły przypada 4 września, ostatni dzień zaś 22 czerwca. Uczniów czeka 187 dni nauki i 178 dni wolnych. Będzie to pierwszy rok wdrażania reformy MEN.

Wszystkich, zarówno uczniów jak i nauczycieli czeka wiele zmian. Nowe podstawy programowe wprowadzone są dla klas 1, 4, 7. Uczniowie, którzy w ubiegłym roku ukończyli klasę 6, pozostają dalej w szkole podstawowej, w nowej klasie 7. Gimnazja już nie prowadziły naboru, gdyż będą wygaszane. Zamiast szkół zawodowych powstają dwustopniowe szkoły branżowe.

Zarówno nauczyciele, uczniowie jak i rodzice mają wiele obaw, czy wszystko uda się płynnie wdrożyć.

Tymczasem wszystkim uczniom jak i nauczycielom życzymy sukcesów, wytrwałości, inspiracji i jak najwięcej miłych chwil spędzonych w szkolnych murach.

Więcej szczegółów:

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
Załóż darmowe konto

W serwisie edumaster.pl wykorzystujemy pliki cookies do poprawy Twojego doświadczenia w korzystaniu z naszej strony oraz w celach związanych z promocją i reklamą Produktów. Jeżeli nie wyrażasz zgody na wykorzystywanie plików cookies możesz w każdej chwili zablokować je korzystając z ustawień swojej przeglądarki internetowej. Więcej informacji można znaleźć w Polityka prywatności , która jest częścią regulaminu serwisu Edumaster.pl.

Rozumiem